{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Charles Xavier
Autor Wiadomość

Charles Xavier 

The Professor
Imię i nazwisko: Charles F. Xavier
Pseudonim: Profesor X
Data urodzenia/Wiek: 1932 / 82 lat
Zdolności: Najpotężniejszy telepata
Znaki szczególne: Nie jeździ na wózku inwalidzkim.
GXRA 2017
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 802
Skąd: Westchester
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2014 00:27   Charles Xavier

Imię i Nazwisko: Charles Francis Xavier
Pseudonim: Profesor X
Data urodzenia / Wiek:27.06.1932r 80 lat.
Pochodzenie: Wetchester, Stan Nowy Jork, Stany Zjednoczone.
Postać Kanoniczna: Tak

Wygląd:

Charles jest mężczyzną średniego wzrostu, mierzy bowiem 182 cm. Budowę jego ciała z całą pewnością także można zaliczyć do przeciętnej. Warzący 86 kg mężczyzna był w dzieciństwie blondynem. Obecnie, za sprawą wieku jest łysy. Spojrzenie jego niebieskich oczu jest zwykle świdrujące, a zarazem opanowane. Porusza się na wózku inwalidzkim od bardzo wielu lat. Ubiera się schludnie, z fasonem odpowiednim dla jego wieku i stylu życia. Na próżno oglądać go w jeansach, zdecydowanie bliżej mu do doskonale wyprasowanych koszul, czasem garniturów.

Charakter:

Profesor jest osobą niesamowicie cierpliwą i ambitną. Nie da się ukryć, że od zawsze posiadał zdolności przywódcze, które z całą pewnością ułatwiły mu założenie szkoły dla młodych mutantów. Charles jest osobą niesamowicie ciepłą, uprzejmą w stosunku do każdego. Zawsze skory do pomocy, wysłucha każdego z osobna niezależnie od pory. Skory do dialogu. Od zawsze wierzący w harmonię między ludźmi, a mutantami. Unikający przemocy, konsekwentny. Walczy do końca, wierzy w to, że każdy może się zmienić, o ile dostanie szanse. Pomocny i niesamowicie inteligentny.

Historia:

Charles Francis Xavier przyszedł na świat jako dziecko Bryana i Sharon Xavier. Jego ojciec zmarł niedługo po narodzinach chłopca. W trosce o dobro swojego dziecka jego matka poślubiła znanego wówczas doktora Kurta Marko - wieloletniego przyjaciela Briana Xaviera, który w momencie ślubu z Sharon, samotnie wychowywał syna - Claina.

Kurt nie był dobrym ojczymem, znęcał się nad wdową po swoim najlepszym przyjacielu. Czując się winnym jego śmierci, chciał się zrehabilitować, poświęcał więcej czasu swojemu pasierbowi. Przez wiele lat jego przybrany brat znęcał się nad młodziutkim Charlesem ze względu na brak uwagi ze strony swojego ojca.
Jego moce ujawniły się zaskakująco szybko. Nieświadomie wchodził do umysłu swojej matki łagodząc cierpienie jakie musiała znosić za sprawą swojego drugiego męża.

Pewnej nocy, czternastoletni wówczas Charles zaniepokojony hałasami w domu udaje się na dół, by sprawdzić, co się dzieje. W kuchni spotyka kobietę, wyglądającą identycznie jak jego matka. Młodzieniec domyślił się szybko, że osoba ta nie jest tą, za jaką się podaje i wchodząc do jej umysłu zmusza ją, do ukazania swojego prawdziwego oblicza. Okazuje się nią młoda niebieskoskóra mutantka z którą Xavier zaprzyjaźnia się. Mowa tu oczywiście o Mystique.

W latach sześćdziesiątych rozpoczął studia w dziedzinie genetyki na uniwersytecie w Oxfordzie. Z czasem zyskał tytuł profesora w z tegoż zakresu nauki. Świeżo po zdobyciu tego tytułu poznał Moirę McTaggert pracującą dla CIA, postanawia pomóc jej w rozgryzieniu działań organizacji znanej jako Hellfire Club. Zmuszony do prezentacji swoich mocy zostaje uznany za szpiega. Podczas tamtejszego spotkania Raven (bo tak Mystique przedstawiła się Charlesowi) ujawnia swoje zdolności. W związku z tym oboje zostają zatrzymani. Jeden z agentów oferuje swojemu szefostwu (najprawdopodobniej pod wpływem telepatii Xaviera), że przetrzyma ich w swoim ośrodku. Profesor wraz z Mystique biorą udział w bezskutecznej próbie pojmania przywódcy Helfire Club - Sebastiana Shawa - przez CIA.
To właśnie tam poznaje Erica Lensherra, który zjawia się na łodzi Shawa chcąc go zabić. Xavier ratuje młodego żyda przed utonięciem.

Po tych wydarzeniach CIA wciela Xaviera, Mystique i Lensherra do specjalnej jednostki stworzonej z mutantów dla obrony kraju. W tajnym ośrodku szkoleniowym poznają Hanka McCoya, znanego później jako Beast. By pomóc w odnalezieniu Shawa Hank konstruuje prototyp Cerebro. Xavier wraz z Lensherrem rozpoczynają rekrutację jednostek obdarzonych genem X. Wśród nich znajduje się między innymi Alex Summers, znajdują nawet Wolverine’a, ale ten delikatnie mówiąc odmawia współpracy. Po ataku Shawa na bazę rekrutów, Xavier użycza swojej rezydencji jako schronienia. Tam uczą się opanowywania swoich zdolności.

Wizja Charlesa zupełnie kłóciła się z rozumowaniem Magneto, który z czasem zaczął postępować w myśl zasady, według której to mutanci powinni rządzić ludźmi, nie powinni się ukrywać. Xavier postrzelony przez Erica traci władzę w nogach. Rozpoczyna się wojna, między dawnymi przyjaciółmi.

Na przełomie lat osiemdziesiątych Instytut dla utalentowanej młodzieży Charlesa Xaviera posiadał coraz więcej uczniów. Dołączyli do nich między innymi Cyclops, Cannonball uwolnieni z Wyspy Strykera - doktora dążącego do wybicia mutantów, odpowiedzialnego m.i.n. Za eksperymenty na Wolverinie i wszczepienie mu adamantowego szkieletu.

Świat coraz więcej słyszy na temat mutantów, którym z obawy o swoje bezpieczeństwo postanawia wypowiedzieć wojnę, poprzez ich rejestrację. Z czasem do Instytutu “zaciągnęli się” Storm, Iceman, Rogue, Jean Grey, Wolverine. Magneto jednak także nie próżnował, werbując w swoje szeregi Sabertooth’a oraz Toada, samemu bowiem ciężko pokazać ludziom, że to mutantom należy się władza.


Ludzie Magneto wykonują pierwszy ruch w celu pokazania dominacji mutantów i wszczęcia wojny. Uprowadzają senatora Kelly’ego, który jest jednym z czołowych polityków dążących do rejestracji mutantów. Polityk zostaje poddany przymusowej mutacji, którą nie cieszy się zbyt długo. Podopieczni Xaviera pokonują Lensherra, chroniąc niewinnych ludzi przed losem niedawno porwanego mężczyzny.

Konflikt między ludźmi, a mutantami przybiera na sile w sposób znaczny, kiedy Kurt Wagner dopuszcza się zamachu na prezydenta, który kończy się fiaskiem. Zmuszonemu do ucieczki mutantowi pomagają ludzie Xaviera.
Niedługo potem Warren Worthington wynajduje remedium. Lek zdolny cofnąć mutację. Wielu mutantów poddaje się dobrowolnie owemu procesowi. Ludzie zaczynają jednak korzystać z owego serum jako broni przeciwko mutantom. Magneto próbuje przechwycić dziecko, dzięki zdolności którego powstał specyfik. W celu zapobiegnięcia wojnie dawni wrogowie łączą siły. Stają przeciwko Strykerowi, który przewodniczy ludziom w planie likwidacji obdarzonych genem X. Szokiem dla Xaviera okazuje się fakt, iż w szeregach Magneto znalazł się jego przyrodni brat znany teraz jako Juggernaut. W wyniku dalszej eskalacji przemocy Lensherr zostaje trafiony remedium.

Mijają kolejne miesiące, niechęć ludzi do mutantów wciąż rośnie. Dochodzi w końcu do finałowego starcia w którym Magneto wykorzystuje jedną z pierwszych uczennic Xaviera - Jean Grey, która w wyniku gwałtownego rozwoju swojej mocy dewastuje szkołę. Podczas tych wydarzeń nad jeziorem ginie Cyclops,ofiarą Phoenix padł także Profesor, który ginie w domu rodzinnym Grey. Władzę nad Instytutem przejęła Storm. Czy jednak na pewno Charles Xavier został uśmiercony?


Zdolności:

Xavier jest najpotężniejszym telepatą na ziemi, posiada różnorakie zdolności psioniczne. Jest w stanie czytać w myślach ludzi znajdujących się w obrębie do 400 km od niego. Jest w stanie uczynić się niewidzialnym dla osób, na których umysły wpływa, może też przedstawić siebie jako kogoś zupełnie innego. Posiada także umiejętność nawiązywania więzi psionicznej z innymi umożliwiającej mu komunikację z nimi. Jest on zdolny do tworzenia pocisków psionicznych, potężnych ładunków informacji powodujących ogromny ból psychiczny i fizyczny dla poszkodowanego. Potrafi zmieniać umysł innych, powodować amnezję całkowitą, bądź wycinać konkretne wspomnienia, generować nowe, wpływać no obecne. Jest zdolny do wytworzenia tarczy chroniącej jego umysł przed atakami innych. Potrafi oddzielić i w pełni kontrolować swoje ciało astralne. Posiada umiejętność lokalizowania innych mutantów. Przyswaja i przechowuje ogromne ilości informacji. Ma zdolność przeniesienia swojego umysłu w inne ciało. Potrafi konstruować urządzenia wzmacniające moc.

Rodzina:

- Brian Xavier - Ojciec, nie żyje.
- Sharon Xavier - Matka, nie żyje.
- Kurt Marko - Ojczym, nie żyje.
- Clain Marko (Juggernaut) - Brat przyrodni.
- David Charles Heller (Legion) - Syn. - Nie żyje.

Inne:
- Porusza się na wózku inwalidzkim.

Wybrana Grupa: Xaviers

Na avatarze jest: Sir Patrick Stewart

The game, Mrs. Hudson, is on!
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9829
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2014 09:48   

Charles Xavier napisał/a:
Data urodzenia / Wiek: 80 lat.
Urodził się w 1932 roku, dzień i miesiąc jakiś wymyśl. :)

Charles Xavier napisał/a:
Pochodzenie: Wetchester Stany Zjednoczone.
Westchester to jest hrabstwo, dopisz jeszcze "stan Nowy York" przed Stanami.

Charles Xavier napisał/a:
Sebastiana Shaw’a
bez apostrofu w nazwisku

Charles Xavier napisał/a:
Po tych wydarzeniach CIA uruchamia wciela Xaviera
czegoś tu albo brakuje albo jest za dużo

Charles Xavier napisał/a:
Jean Grey, która w wyniku gwałtownego rozwoju swojej mocy dewastuje szkołę zabijając m.i.n. Cyclopsa, ofiarą Phoenix padł także Profesor.
A tu się wkradła nieścisłość. Cyclops zginął nad jeziorem, gdy opłakiwał ukochaną. Po zatrzymaniu Jean jedynie przy ucieczce zdewastowała drzwi w podziemiach. Zniszczyła za to później swój rodzinny dom, zabijając przy tym Profesora.

Charles Xavier napisał/a:
- David Charles Heller (Legion) - Syn.
Według Marvela jego syn nie żyje.

Popraw powyższe i będzie akceptacja.
 
 
 

Mercury
[Usunięty]Wysłany: Sob 05 Kwi, 2014 10:01   

A Magneto jest Żydem.
 
 

Charles Xavier 

The Professor
Imię i nazwisko: Charles F. Xavier
Pseudonim: Profesor X
Data urodzenia/Wiek: 1932 / 82 lat
Zdolności: Najpotężniejszy telepata
Znaki szczególne: Nie jeździ na wózku inwalidzkim.
GXRA 2017
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 802
Skąd: Westchester
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2014 10:42   

Poprawione. Mercury, wybacz taką omyłeczkę niemałą. Jane na avalonie piszą, że Legion żyje, ale nie jest istotny fabularnie, więc może być trupem :D“Just because someone stumbles and loses their way, it doesn't mean they're lost forever. Sometimes we all need a little help.”

___
Profesor bardzo skrupulatnie utrzymuje swoje zdolności telepatyczne w tajemnicy
___

Tak, mogę poprowadzić dla Ciebie sesję.

 
 

Scarlet Witch 

No more...
Imię i nazwisko: Wanda Maximoff
Pseudonim: Scarlet Witch
Data urodzenia/Wiek: 1 grudzień 1987/26 lata
Zdolności: - manipulacja prawdopodobieństwem, tworzenie pól siłowych, teleportacja ludzi i przedmiotów, zdolność latania
GXRA 2015
GXRA 2017
Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 1362
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2014 10:52   

skoro poprawione to:


Strój na gale

 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9829
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2014 11:06   

My nie patrzymy na avalon tylko na Marvelowskie strony oficjalne. Tyle ode mnie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2018