{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Thor Odynson
Autor Wiadomość

Thor Odynson 

God of Thunders
Imię i nazwisko: Thor Odynson
Data urodzenia/Wiek: Kilka tysięcy lat
Zdolności: Moc władania gromami i błyskawicami, nadnaturalna siła, możliwość dzierżenia młota Mjolnira.
Znaki szczególne: Dużo cięższy, niż wskazywałaby na to jego budowa ciała
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 233
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014 18:52   Thor Odynson

Imię i Nazwisko: Thor Odynson / Donald Blake
Pseudonim: Thor
Data urodzenia/ Wiek: Około 3000 lat choć wygląda na nie więcej niż 30
Pochodzenie: AsgardWygląd:

Thor jest wysokim mężczyzną. Ma około stu dziewięćdziesięciu centymetrów wzrostu, ale waży o wiele więcej, niż wydawałoby się sądząc po samym wzroście i budowie. Z tłumu ziemian wyróżnia go potężnie rozbudowana muskulatura oraz długie jak na mężczyznę blond włosy. Czasem można zobaczyć u niego dwa zaplecione cienkie warkoczyki, jednak jest to bardzo rzadki widok. Kolejną rzeczą, która wyróżnia następcę tronu Asgardu od zwykłych śmiertelników są oczy. Mają piękny szaroniebieski odcień nie spotykany nigdzie na Ziemi. W ogóle same rysy twarzy Boga piorunów i grzmotów jest czymś, czego nie można przeoczyć. Szlachetne, można nawet powiedzieć królewskie rysy, mieszają się z rysami młodzieńca, który wiele już przeszedł. Sama sylwetka Thora sprawia, że na ulicy wszyscy się za nim oglądają. Kolejnym aspektem jego wyglądu, który na pewno wyróżnia go z tłumu Ziemian jest jego ubiór. Otóż nosi na sobie zbroję zbudowaną z nieznanego na ziemi materiału. Jest on podobny do czarnej skóry, nabijanej szarymi krążkami metalu, na całej długości torsu. Do tego nosi czarne również pasujące do zbroi spodnie i długie, pasujące do całości buty. Jednak najbardziej fascynujący z całej postaci Boga Piorunów jest jego głos. Niski, można powiedzieć uwodzicielski tembr głosu, który ze spokojnego i w miarę cichego brzmienia potrafi zmienić się w ostry i nieprzyjemny. Kończąc opisywanie postaci Odynsona nie można zapomnieć jeszcze o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich jest jego hełm, którego używa tylko podczas walki, a drugą z nich jest młot Mjollir, który zawsze nosi przy sobie, a jeśli go nie ma przytroczonego do pasa potrafi go przywołać jednym ruchem dłoni. Od pewnego czasu (patrz historia postaci) zdarza mu się przyjmować postać doktora Donalda Blake'a, bardzo dobrego Ziemskiego chirurga. Jako Blake, ubiera się bardzo przeciętnie, w jeansy, koszule z podwijanymi rękawami. Nieodłącznymi atrybutami Donalda Blake'a są laska oraz okulary. Dzięki zaklęciu Odyna Mjolnir przemienia się w rzeczoną laskę.


Charakter:

Osobowość boga Piorunów jest tak różna, jak różne są błyskawice i grzmoty, którymi włada. Opisując jego usposobienie trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Otóż Thor jest bardzo odważnym osobnikiem. Często przez swoją odwagę i chęć udowodnienia swojej wartości pakował się w różne bójki i zwady. Jednak nie można o nim powiedzieć, że jest głupio odważny. Potrafi myśleć logicznie i kalkulować czy przeciwnik, z którym chce się zmierzyć nie jest zbyt potężny, co nie oznacza oczywiście, że nie dojdzie miedzy nimi do sprzeczki. Odynson jest bardzo honorowym mężczyzną i ceni swój honor oraz honor swojej ojczyzny wyżej niż własne życie. Zawsze tak było i przez to często popełniał błędy, za które przyszło mu gorzko płacić. Kolejną z wartości, które są dla Thora ważne jest rodzina. Być może nie okazuje im tego zbyt często ale w jej obronie jest gotowy walczyć nie zważając na nic. Lepiej również nie wypowiadać przy nim obelżywych słów skierowanych czy to do jego matki, czy to ojca, a nawet brata. Cóż może ta pewnego rodzaju naiwność jaka cechuje stosunek Thora do Lokiego czyni go bardziej dostępnym człowiekiem. Ponadto Odynson jest również bardzo oddany swoim przyjaciołom. Potrafi ich pocieszyć i zmotywować do działania co czyni z niego dobrego przywódcę. Do niedawna Thor nie znał słowa pokora, jednak pewne wydarzenia, jakie miały miejsce w jego życiu zmieniły ten fakt. Od czasu swojego wygnania Asgardczyk nie tylko poznał moc tego słowa jak również wziął sobie je do serca i teraz stara się być bardziej pokorny niż był kiedyś. Na pewno można powiedzieć, że nie sprzeciwia się rozkazom swojego ojca i króla Asgardu. Syn Odyna jest również wierny i to zarówno jeśli chodzi o swoje uczucia jak i o swoich przyjaciół. Jak już wcześniej wspomniano Thor jest gotów poświęcić swoje życie w obronie tego w co wierzy i co uważa za ważne nie tylko dla siebie ale i dla innych. Postać Thora posiada również wady. Otóż Bóg Piorunów bywa niesubordynowany. Niby nauczył się pokory jednakże jeśli rozkaz nie będzie po jego myśli może się zbuntować przeciwko niemu. Jego wielką wadą można powiedzieć, że niwelującą wiele zalet jest to, że Asgardczyk jest bardzo porywczy i czasem błahostka może wyprowadzić go z równowagi i zmusić do ataku. Lepiej więc w jego obecności nie próbować igrać z ogniem czy też sprawdzać na ile Gromowładny jest cierpliwy, bo można się bardzo przejechać. Choć Thor wychowywał się w pałacu swojego Odyna bywa nieokrzesany. Zdarza mu się zapominać o tym, że do osób starszych od niego należy zwracać się z szacunkiem jaki jest im należny. Przez to również czasem wpada w kłopoty i czasem może się wydawać, że sam szuka powodu do bójki.Historia:


Thor był synem Odyna i Starszej Bogini, zwanej Gaea. Odyn poszukiwał możliwości posiadania potomka, który swą siłę będzie czerpał zarówno z Asgardu, jak i Ziemi. Thor narodził się w stworzonej przez Odyna jaskini w Norwegii, w Królestwie Ziemskim. Odyn jednak nie oddał Thora wychowaniu przez Starsze Bóstwo, zabrał go do Asgardu i oddał na wychowanie swojej Żonie Fridze. Frigga jest uznawana przez Thora za jego matkę, nie wie bowiem o istnieniu Gai. Przez Ragnarok powstało mnostwo alternatywnych wersji narodzin Thora, wszystkie jednak mijają się z prawdą.

Od najmłodszych lat chłopak wychowywał się w pałacu swojego ojca i gdy tylko nauczył się chodzić i mówić zaczął się szkolić w sztuce wojennej. Co prawda sam nie wiedział jeszcze wtedy po co. Jednak trzeba przyznać, że jeśli chodzi techniki walki wszelkiego rodzaju Thor miał najlepszych nauczycieli. Tak też poznał swoich najlepszych przyjaciół i tak zaczęła się również wrogość Lokiego, przyrodniego brata Thora do boga piorunów. Thor od najmłodszych lat uważany był za następcę Odyna i jako taki, wzbudzał zazdrość u Lokiego, syna Laufey'a, adoptowanego przez Odyna i Friggę. Loki hołdował zasadzie trzymania swoich wrogów bliżej niż przyjaciół i wzbudził w Thorze faktycznie braterskie uczucia. Dopiero ostatnie wydarzenia zasiały ziarno wątpliwości co do uczuć Lokiego wobec samego Thora. Jednym z atrybutów boga piorunów jest jego młot, Mjolnir. Gdy Thor miał osiem lat, został wysłany do Nidavellniru, kraju Krasnoludów, by prosić jego władców o stworzenie trzech artefaktów. Jednym z nich był młot Mjolnir. Już wtedy Loki próbował utrudniać życie przybranemu bratu i przez niego trzonek Mjolnira jest nieco za krótki.

Thor podczas swojego długiego życia wielokrotnie odwiedzał Ziemię w ciągu jej historii. Jednak nadszedł wreszcie dzień, w którym Thor miał zostać oficjalnie ogłoszony następcą tronu Asgardu. Była w nim nadal buta, przerażająca pewność siebie i przekonanie o własnej nieomylności. Na ową uroczystość przyszło wielu mieszkańców jak i przyjaciół Gromowładnego. Thor jak zwykle ubrany w swoją zbroję wkraczał do Sali tronowej przy dźwiękach rogów. Nikt wówczas nie wiedział, że uroczystość nie dobiegnie końca. Otóż Loki podstępnie ukrył za pomocą swojej magii trzech lodowych olbrzymów z Jotunheimu. Wdarli się oni do zbrojowni by ukraść coś co należało do nich. Tymczasem w pałacu trwała uroczystość mianowania Thora na następcę tronu Asgardu. W momencie, kiedy Odyn już miał wypowiedzieć wyczekiwane przez Thora słowa zapadła cisza. Zamiast tego padły zupełnie nie oczekiwane przez nikogo słowa. Wszechojciec wysłał Niszczyciela by zatrzymać złodziejaszków i to mu się udało. Jednakże Thor chciał jeszcze bardziej ukarać Jotunów. Młodzieniec pragnął zemsty i powiedział to ojcu. Niestety ten się nie zgodził. Wściekły Gromowładny wrócił do pałacu i tam dał wyraz zarówno swojej sile jak i wściekłości. Gdy do Sali jadalnej weszli jego przyjaciele zdumieli się bardzo gdy zobaczyli pobojowisko. Thor za podszeptami Lokiego namówił swoich przyjaciół by razem wyruszyli do Jotunheimu i tam wzięli odwet na ich władcy. Jak postanowili tak i zrobili. Thor na początku chciał się tylko dowiedzieć jak to się stało, że Jotuni wdarli się do zbrojowni, jednak po paru słowach Laufey’a, władcy Lodowych Olbrzymów Gromowładny zaatakował. Przez pierwsze chwile bitwy Asgardczycy wygrywali, jednak wówczas Władca Jotunheimu uwolnił z okowów lodu wielką bestię. Przyjaciele Odynsona rozpoczęli odwrót, a Thor został by kupić im trochę czasu. Już wtedy cenił sobie bardziej życie przyjaciół i swojego przyszywanego brata nad swoje. Asgardczycy byli już prawie bezpieczni gdy nagle pojawił się przed nimi uwolniony przez Laufey’a potwór. W ostatniej chwili Thor go pokonał jednak siódemka Asgardczyków nie mogła wrócić do domu. Wtedy właśnie pojawił się Odyn na swoim ośmionogim wierzchowcu. Udało mu się jakoś załagodzić sprawę z Laufey’em i zabrał swoich poddanych do domu. Niestety wściekły Thor nie chciał słuchać tego co mówił ojciec. Wdał się z nim w kłótnię, która okazała się fatalna w skutkach. Odyn wygnał Thora na Ziemię, by tam jego syn nauczył się co znaczy pokora i współczucie jak i miłość.

Wszechojciec odebrał mu również jego moc i zaklął ją w Mjolnirze. W ten sposób gromowładny znalazł się na ziemi. Thor został przez Ojca przeklęty inną tożsamością. Przez ponad 10 lat mieszkał i przebywał na ziemi jako Donald Blake, student medycyny, później uznany lekarz, chirurg. Po tych 10 latach, Odyn natchnął Blake'a, by ten udał się do Norwegii. Tam napotkał Kronan, znanych również jako Kamiennych Ludzi z Saturna. Uciekając przed nimi, ukrył się w jaskini, tej samej jaskini, w które urodził się milenia wcześniej. Donald znalazł tam kij, ale został zamknięty w środku przez wielki kamień. W złości uderzył w ten kamień kijem i został przetransformowany w Thora. W tej formie udało mu się pokonać Kronan. W dalszym ciągu nie odzyskał jednak wspomnień. Przez następne miesiące odzyskiwał powoli swoją tożsamość, aż wreszcie Odyn wyjaśnił mu wszystko, łącznie z powodwami jego pobytu na ziemi. Thor nie wrócił do Asgardu, pozostał na ziemii ze względu na jego powiązania z ziemią ze strony Matki, a także ze względu na swoją miłość do Jane Foster.

Wówczas w Asgardzie doszło do tego, że Wszechojciec zapadł w letarg, a rządy przejął Loki. Gdy bóg kłamstw dowiedział się, gdzie przebywa jego brat odwiedził go i okłamał. Stwierdził, że Odyn nie żyje, a Frigga obiecała Laufey’owi, że Thor nie wróci do Asgardu. Po tej wizycie gromowładny popadł w marazm. Przebywał wówczas w pokoju przesłuchań TARCZY. Jednak agent Coulson, który go przesłuchiwał nie dowiedział się o nim niczego. Koniec końców dzięki Ericowi Selvigowi udało się uwolnić Thora z obozu tarczy. W parę godzin po tym wydarzeniu, Loki postanowił zabić brata. Przyjaciele Thora jednak przejrzeli plan Boga Kłamstw i uprzedzili Odynsona o niebezpieczeństwie jakie nad nim ciąży. Laufeyson posłał na Ziemię Niszczyciela by zgładził swojego przybranego brata. Thor widząc, że nie wygra inaczej chciał poświęcić swoje życie w obronie ludzi. Udało mu się jednak pokonać Niszczyciela.

Gromowładny wrócił do Asgardu by udaremnić zamach na swojego ojca. Jednak wcześniej Odynson obiecał Jane, że wróci do niej. Niestety chęci swoje, a życie swoje. Thor by ratować jeden z dziewięciu światów: Jotunheim musiał zniszczyć Tęczowy most i niestety przez to nie mógł powrócić do panny Foster.

Wówczas, po upadku w przestrzeń, gdy nie udało się Odynowi uratować Lokiego, Bóg Kłamstw sprzymierzył się ze stworami zwanymi Chitauri. Poprzez znajdujący się na ziemi Tesserakt, Loki przybył na ziemię i ją sterroryzował. Wtedy Thor znów musiał powrócić do Midgardu by uchronić ludzi przed zagładą. Udało się, bowiem Gromowładny sprzymierzył się z szóstką ziemskich superbohaterów pokonali Lokiego i stwory z kosmosu tworząc przy tym grupę, która nazwana została Avengers.Umiejętności/ zdolności/ sprzęt:

Odyn, by przekonać matkę Thora, Gaea do spłodzenia potomka, powiedział "Szukam następcy, którego moce przerosną Asgard". Thor jest jednym z najsilniejszych postaci uniwersum Marvela. Poza gigantyczną fizyczną siłą i odpornością pozwalającą mu na przeżycie ataku Celestiali, posiada również moce manipulacji energią podobne poziomem do Srebrnego Surfera. Posiada również Mjolnir, młot bojowy, o którym mówi się, że jest w stanie otwierać korytarze w czasie i przestrzeni. Mimo, że Thor zdaje się polegać jedynie na swoich fizycznych zdolnościach walki, posiada w arsenale o wiele potężniejsze moce, na wypadek, gdyby walka nie szła po jego myśli. Thor ma absolutną władzę nad pogodą na Ziemi, może tworzyć przepaści w jej powierzchni, a gdyby na drodze staneło mu coś, czemu nie jest w stanie podołać, jest w stanie przywołać moc uderzenia bogów, atak, który jest tak potężny, że mógłby roztrzaskać Mjolnir. Na Ziemi obiecał jednak, że nie będzie korzystał z tej mocy, chyba, że stanie na przeciw komuś o podobnej potędze.

- Fizjologia hybrydowa Asgardczyka i Starszego Boga - Thor jest kilkukrotnie cięższy, niż wskazywałby na to jego wygląd. Posiada jednak siłę, szybkość i zręczność wykraczającą poza każdego innego Asgardczyka. Thor jest w stanie podnieść ponad milion ton, przełamać okowy z adamantium, zwyczajnie je zginając, Podobno byłby nawet w stanie utrzymać sytuację patową w konkursach siły z Herkulesem, zatrzymać Juggernout'a, a nawet przebić tarczę energetyczną Srebrnego Sufera. Hulk przyznał nawet, że Thor, dzierżący Mjolnira to jedyna rzecz na ziemi, którą uznaje za zagrożenie. Thor jest w pełni odporny na ludzkie choroby, toksyny, trucizny, plyny i gazy żrące, ogień, elektryczność, duszenie oraz zatrucie ołowiem, czy radioaktywnością. Thor może pić alkohol cały dzień i dalej być trzeźwy. Thor jest bardzo trudny do zabicia, będąc znacząco wzmocniony przez swoją genetykę, unikalne połączenie nie tylko z Asgardem, ale także ze Starszymi Bogami oraz młotem Mjolnirem. Odynson jest w stanie poruszać się ekstremalnie szybko, a nawet dostać się w pobliże słońca w przeciągu minut. Udało mu się złapać pędzącego Quicksilvera i twierdził w tym spotkaniu, że walczył i pokonał wrogów szybszych niż Quicksilver. Thor raz stwierdził, że jest "tak szybki, jak pioruny, którym rozkazuje".

- Długowieczność - mimo, że uznawany za nieśmiertelnego Boga, rasa Asgardczyków starzeje się, chociaż w tempie dużo, dużo wolniejszym, niż ludzkość.

- Przyspieszone leczenie - Thor oprócz gigantycznej odporności jest w stanie leczyć się bardzo szybko. Złamanie nadgarstrka zrasta się w ciągu kilku godzin, a nawet był w stanie zregenerować swoją wątrobę. Nie jest jednak w stanie zregenerować utraconych kończyn.

- Lot - Thor potrafi latać, nawet bez użycia swojego młota, Mjolnira.

- Elektrokineza / Pioruny - zazwyczaj używa do tego Mjolnira, mimo to, jest jednak w stanie wysłać piorun prosto ze swoich dłoni, a także wezwać pioruny prosto z nieba. Thor jest w stanie również przyzwać deszcz.

- Zmiana pamięci / moc zapomnienia - Thor jest w stanie usunąć fragmeny pamięci z umysłów ludzi - na przykład usunął z pamięci Jane Foster element porwania przez Lokiego oraz z umysłu reportera jego pobyt w Asgardzie

- Wszech-język - Gdy użyty przez Thora, każdy kto go usłyszy, będzie go rozumiał, niezależnie od znanych czy używanych języków. Dodatkowo Thor mówi we wszystkich językach dziewięciu Królestw, w tym dialektach na ziemi i kilku języków obcych.

- Pozostałe umiejętności warte wymienienia: Thor posiada wręcz niezłomną siłę woli, wystarczającą by przeciwstawić się samemu Odynowi. Jest również w pewnym stopniu odporny na manipulację umysłu. Odynson jest ekspertem walki wręcz, a także bardzo doświadczonym wojownikiem. Przez wieki uznawany był przez ludzkość za boga piorunów i siły, ale także wojny. Zna wiele sztuk walki zarówno z Asgardu, jak i Ziemi, a także umie walczyć większością znanej broni białej. Jest rónież doświadczonym taktykiem, prowadzącym armie Asgardu do niejednej potyczki. Thor jest dość wpływową postacią na ziemi i przyjmuje się, że znaczna część superbohaterów przybyłaby z pomocą, gdyby zostali wezwani przez Asgardczyka. To samo tyczy się jego przyjaciół z Asgardu. Mimo bycia uznanym za dość "ograniczonego umysłowo" Thor posiada bardzo giętki umysł (IQ na poziomie ponad-ludzkim - 375), a Odyn pozwolił mu zatrzymać wiedzę medyczną Blake'a. Thor będąc na ziemi jest w stanie przyjąć postać Blake'a. W tym czasie Mjolnir przyjmuje potać laski do chodzenia. Przemiana w Blake'a jest cicha i spokojna, powrotnej przemianie w Thora towarzyszy dźwięk gromu. Mjolnira może używać jedynie istota godna, by go używać. W historii Thora nie było wielu takich istot, a aktualnie jedynie on sam może dzierżyć młot.Rodzina:

Ojcem Gromowładnego jest Odyn. Najwyższe bóstwo w Mitologii Nordyckiej i uważany przez wszystkich mieszkańców Asgardu za Wszechojca.
Prawdziwą matką Thora jest Gaea - jedna ze Starych Bogów, istniejących na Ziemi przed nastaniem na niej życia.
Przybraną matką Thora jest Frigga. Jest ona bóstwem małżeństwa, opiekunka małżeństwa i bóstwem deszczu.
Loki, bóg kłamstwa syn Laufeya, uratowany przez Odyna po zakończeniu wojny z Jotunami. Jest on przybranym bratem Thora i jak cała rodzina Gromowładnego uważany jest za boga.Inne:
- jest zakochany w Ziemiance o imieniu Jane Foster,
- kocha ludzi i zawsze będzie im pomagać,
- przez mieszkańców Midgardu uważany jest za boga

Wybrana grupa: Avenger

Chciałbym, żeby świat był muchą, a ja wielką gazetą.
 
 

Scarlet Witch 

No more...
Imię i nazwisko: Wanda Maximoff
Pseudonim: Scarlet Witch
Data urodzenia/Wiek: 1 grudzień 1987/26 lata
Zdolności: - manipulacja prawdopodobieństwem, tworzenie pól siłowych, teleportacja ludzi i przedmiotów, zdolność latania
GXRA 2015
GXRA 2017
Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 1353
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2014 19:07   


dopisz się do grupy Avengers i uzupełnij profil : )

Strój na gale

 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9766
Wysłany: Pią 23 Sty, 2015 23:02   

Update akceptacji.
 
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9766
Wysłany: Nie 08 Mar, 2015 22:53   

Akcept po edycji KP. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2018