{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Dr. Strange
Autor Wiadomość

Dr. Strange 

Imię i nazwisko: Stephen Strange
Pseudonim: Dr. Strange
Data urodzenia/Wiek: 18 listopada 1973 | 40 lat
Zdolności: Magia, uzdolniony wojownik, dostęp do artefaktów
Znaki szczególne: Specyficzny ubiór
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 39
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 22:10   Dr. Strange

Imię i nazwisko: Dr Stephen Vincent Strange

Pseudonim: Dr Strange; Master Strange

Data urodzenia/Wiek: 18 listopada 1973 | 40 lat

Pochodzenie: USA / ur. w FiladelfiiWygląd:
Stpehen Strange jest wysokim (188cm) mężczyzną o szczupłej budowie ciała (81 kg.). Czarne włosy, szare oczy. Charakterystyczna fryzura, lekko potargana góra oraz zaczesane do tyłu, siwiejące boki zdradzają wiek lekarza, a może nawet odrobinę go postarzają. W końcu na "grey hair factor" trzeba sobie zapracować. Jako znany neurochirurg paradował w najlepiej skrojonych i najdroższych garniturach. W tej chwili jednak najczęściej przypomina nieco członka jakiejś dziwnej, wschodniej sekty. Zazwyczaj ma na sobie ciemnoniebieskie szaty przypominające nieco kimono do wschodnich sztuk walki lub klasyczne azjatyckie ubrania podróżne z filmów. Poły bluzy sięgają prawie do kolan. Zamiast jednak klasycznego pasa obi, nosi szeroki, brązowy pas, z dodatkowym, zwisającym frędzlem. Pas sprawia wrażenie jakby składał się z co najmniej dwóch jeśli nie trzech różnych pasów. Do pełnego opisu brakuje jeszcze spodni w podobnym kolorze z podobnego do bluzy materiału oraz ciężkich, wysokich prawie do kolan butów. Bardzo często ma również na sobie strasznie charakterystyczny, ciemnoczerwony płaszcz, który zdawałoby się utrzymuje się na ramionach jedynie dzięki delikatnym, złotym okuciom w okolicach ramion. Całość dopełnia ciężki wisior w kształcie oka.


Charakter:
Lekarz jest bardzo specyficznym i interesującym przypadkiem psychologicznym. Z jednej strony, w przeszłości był uznanym na całym świecie neurochirurgiem, wyczyniającym dosłownie cuda na stole operacyjnym. Jego przeszłość spowodowała jednak, że nie tylko był pewny siebie i zadufany w sobie, ale także, że nie uznawał autorytetów, chciał być najlepszy na świecie, a przy tym wszystkim mógł z czystym sumieniem popełnić samobójstwo skacząc z poziomu swojego ego na ziemię. Wypadek samochodowy, któremu uległ spowodował pewne załamanie, ale siła jego charakteru znowu wzięła górę i w dalszym ciągu pozwalała żyć w przekonaniu, że dalej może wszystko kontrolować, że wróci do swojego zawodu, a na dodatek, że rola doradcy medycznego, konsultanta jest poniżej jego godności. Całym swoim życiem, na każdym kroku udowadniał, że jest chodzącą personifikacją egoizmu i egocentryzmu. Dopiero spotkanie i treningi ze Starożytnym pozwoliły nieco zmienić charakter doktora Strange'a i zogniskować nieco inaczej siłę jego charakteru. W prawdzie w dalszym ciągu uważa się za najlepszego i dąży do bycia najlepszym na świecie w tym, co robi, zmieniło się jednak to, że zauważył, że jednak nie jest pępkiem świata i cały świat nie kręci się wokół jego osoby. Strange jest perfekcjonistą, a wychowanie i zdolności dane mu przez naturę tylko utwierdzały go w przekonaniu, że może osiągnąć wszystko. Jednocześnie jest z gruntu dobrym człowiekiem, ceniącym wartość ludzkiego życia i walczącym o każdy jego skrawek. Ma gigantyczny potencjał do czynienia dobra, zawsze był najlepszy, ale nie dlatego, że chciał sukcesu, ale dlatego, że straszliwie bał się porażki. Te cechy w nim pozostały i powodują, że każdy upadek powoduje, że wstaje z niego silniejszym.


Historia:
Stephen Strange urodził się w Filadelfii, podczas wyjazdu rodziców na Święto Dziękczynienia. Dwa lata później urodziła się jego siostra, Donna. Donna odegrała bardzo ważną rolę w życiu Stephena. Jeszcze jako dziecko, Stephen pomógł rannej siostrze i zauważył, że spodobało mu się to. Gdy Stephen miał około dziesięciu lat, urodził się jego brat, Victor. Niestety, kiedy miał 19 lat i gdy przygotowywał się do egzaminów do szkoły medycznej, jego siostra utonęła, a on spóźnił się, by ja uratować. To pozbawiło młodzieńca idealistycznego podejścia do medycyny. Nie pozbawiło go jednak zacięcia i zdolności. W ciągu pięciu lat nie tylko skończył studia, ale także zdobył tytuł doktora. Ciągłe sukcesy spowodowały, że stał się bardzo arogancki, a jeszcze przed trzydziestką stał się rozpoznawanym i znanym na całym świecie neurochirurgiem. Był jednocześnie wielkim egoistą i bardzo chciwym człowiekiem. Interesował się pacjentami jedynie w wypadku, gdy mogli pozwolić sobie na zapłacenie jego gigantycznego honorarium. Pieniądze niestety nie zatrzymają śmierci. Niedługo po jego trzydziestych urodzinach zmarła jego matka, a dwa lata później zmarł jego ojciec. Strange był zbyt załamany (chociaż nie przyznałby się do tego) i odmówił udziału w pogrzebie ojca. Jego brat, Victor przyjechał do niego i pokłócili się o pogrzeb ojca. Wściekły Victor wybiegł z domu Stephena i wpadł pod samochód. Strange postanowił zamrozić ciało brata, licząc na to, że w przyszłości medycyna pozwoli na uratowanie, czy raczej wskrzeszenie jego brata.

Niedługo potem, niedługo po trzydziestych trzecich urodzinach, Stephen miał wypadek samochodowy, który zmienił jego życie całkowicie. W wyniku wypadku duża część nerwów w jego dłoniach została uszkodzona i świetlana kariera neurochirurga została złamana. Cały świat doktora Strange'a pękł jak bańka mydlana. Strange poświęcił całą fortunę, którą posiadał, by poddawać się różnym, również eksperymentalnym procedurom medycznym, by tylko wrócić do swojego poprzedniego zajęcia i odzyskać władzę w dłoniach. Gdy skończyły się pieniądze, dowiedział się o pewnym miejscu, w którym podobno wyleczono kręgosłup jednego z pacjentów, który całkowicie stracił władzę w nogach. W ten sposób rozpoczęły się poszukiwania Kamar Taj. Po miesiącach poszukiwań odnalazł w końcu właściwe miejsce i... przekonał się, że Starożytny nie jest lekarzem, a świat skrywa wiele tajemnic. Strange rozpoczął naukę w Kamar Taj. Naukę magii, sztuk walki oraz poznanie mistycznych ksiąg i rytuałów. Szkolił się w Kamar Taj przez długie lata, aż w końcu dzięki wrodzonemu talentowi stał się jednym z najlepszych uczniów Starożytnego oraz podołał, podobnie jak sam Starożytny, spotkaniu ze śmiercią. Niestety, jeden z poprzednich studentów Kamar Taj, Kaecilius postanowił sprzymierzyć się z Dormammu, starożytną istotą z innego wymiaru, by zniszczyć życie na ziemi. W wyniku walki z nim, stało się kilka rzeczy. Po pierwsze, Starożytny zginął, powodując, że na ziemi nie było Najwyższego Czarnoksiężnika. Zanim jednak to się stało, Strange otrzymał tytuł mistrza, kilka pierwszych artefaktów, a także został opiekunem sanktuarium w Nowym Jorku. Korzystając z pomocy Mordo, innego ucznia Starożytnego oraz Wonga - opiekuna biblioteki w Kamar Taj - przeciwstawił się Fanatykom Kaeciliusa, a także wymógł na samym Dormammu pozostawienie Ziemi w spokoju. Niestety w efekcie walki i sposobu jej wygrania, Mordo porzucił drogę na której był dzięki Starożytnemu i opuścił Kamar Taj. W tej chwili, po śmierci Starożytnego to właśnie doktor Stephen Strange nosi tytuł Najwyższego Czarnoksiężnika i w dalszym ciągu opiekuje się Sanctum Sanctorum - sanktuarium w Nowym Jorku. W dalszym ciągu jest wierny bractwu Kamar Taj i ślubowaniu chronienia Ziemi przed siłami z innych wymiarów. W tej chwili większość ludzkiej społeczności uważa go za szarlatana albo jednego z wielu "mistyków" z Nowego Jorku.


Umiejętności/zdolności/sprzęt:
- Najwyższy Czarnoksiężnik - Stephen Strange jest najpotężniejszym ziemskim czarodziejem. Posługuje się magią boskich istot "Vishanti" (Agamotto, Hoggoth, Oshtur). Mówi się, że jego moc jest wystarczająca, by zdezintegrować człowieka ruchem palca, a także związać samego Hulka. Strange jest nieśmiertelny (może zostać zabity, natomiast nie umrze ze starości, choroby), a przez to również nieustraszony. W wypadkach, gdy jest bliski śmierci lub w śmiertelnym niebezpieczeństwie na jego czole staje się widoczny symbol Ankh. Poza tym Strange jest w stanie strzelać mistycznymi pociskami, jest zdolny do projekcji astralnej (w sprzyjających warunkach może przebywać poza ciałem nawet do 24 godzin), stwarzać przedmioty, broń, a także odsyłać istoty z innych wymiarów z powrotem do tych wymiarów (oczywiście tylko jeśli moc odsyłającego jest większa niż odsyłanego - nie byłby w stanie w "uczciwej walce" odesłać np. samego Dormammu). Może tworzyć tarcze ochronne, iluzje, przenikać przez ciała stałe, jest zdolny do telepatii oraz podróży między wymiarami. Jedynym wymiarem do którego może się udać właściwie bez większego ryzyka jest tak zwany "lustrzany wymiar" - kopia rzeczywistości, która może służyć jako miejsce ucieczki, podglądania lub ćwiczeń. Pozostałe wymiary, mimo, iż osiągalne, niosą ze sobą duże ryzyko zarówno śmierci jak i wpuszczenia czegoś "stamtąd" do naszego świata.
* Lot - dzięki pelerynie lewitacji jest zdolny do lotu. Teoretycznie mógłby również latać dzięki zdolnościom magicznym, peleryna jest jednak dużo łatwiejszym wyjściem
* Teoretycznie jest w stanie wezwać na pomoc bezpośrednią moc Vishanti, stając się na pewien czas inkantacją wzywanego bóstwa. Do tej pory na szczęście ta moc nie była mu potrzebna. Strange nie jest również w związku z tym świadomy potencjalnych niebezpieczeństw z tym związanych.
- Fotograficzna pamięć - Strange ma bardzo dobrą pamięć, która przyczyniła się do jego sukcesów w nauce. Generalnie jak coś przeczyta - będzie pamiętał
- Wiedza medyczna - Strange w dalszym ciągu posiada gigantyczną wiedzę medyczną i tytuł doktora nauk medycznych
- Wiedza okultystyczna - Strange posiada dostęp do największej biblioteki okultystycznej na Ziemi, a co za tym idzie, posiada również bardzo rozległą wiedzę okultystyczną i magiczną
- Uzdolniony w walce wręcz - nauki w Kamar Taj spowodowały, że Stpehen nie musi polegać jedynie na zdolnościach magicznych. Jest również uzdolnionym wojownikiem. Umiejętnościami dorównuje najlepszym na świecie, a w sprzyjających okolicznościach nawet niektórym istotom pozaziemskim.
- Artefakty - Strange ma dostęp do wielu artefaktów, natomiast przedmioty, z którymi jest kojarzony to:
* Peleryna lewitacji - działa często "samodzielnie" zgodnie z rozkazami mentalnymi Strange'a, pozwala latać, a także jest bardzo wytrzymała i jest w stanie ochronić doktora przed obrażeniami
* Oko Agamotto - naszyjnik w kształcie oka. Umożliwia manipulację czasem, a także podobno "widać" dzięki niemu wszystkie kłamstwa, można rozpoznać iluzje i rozpoznać i śledzić istoty z innych wymiarów. Podobno jedynie osoby o czystym sercu i duszy mogą korzystać z "Oka"
* Inne artefakty, między innymi globus umożliwiający wykrycie istot pozaziemskich / z innych wymiarów (pozwala na skonfrontowanie tych istot i wypełnianie obowiązków Najwyższego Czarnoksiężnika) oraz inne, zebrane przez Czarnoksiężników z Kamar Taj.


Rodzina:

Eugene Strange - ojciec, nie żyje
Beverly Strange - matka, nie żyje
Victor Strange (Khiron) - brat, w tej chwili uznawany za nieżyjącego
Donna Strange - siostra, nie żyje
Clea - żona, w separacji
Sofia Strange - córka, ograniczony kontakt, wyjątkowo żyje


Inne:
Słabości:
- Większość czarów wymaga gestów, a niektóre również inkantacji - co za tym idzie, unieruchomienie doktora Strange bardzo utrudnia, jeśli nie uniemożliwia mu działanie
- Słabość do nauki - podobno moc Strange'a jest słabsza w stosunku do przeciwników polegających jedynie na technologii / nauce
- Człowiek - pomimo gigantycznej mocy i nieśmiertelności Strange jest w dalszym ciągu człowiekiem. Można go zranić, a również zabić strzelając z pistoletu, rzucając nożem itd. Poza tym musi oczywiście jeść, spać i oddychać.

Wybrana ranga: Avengers
Na avatarze jest:Benedict Cumberbatch


You just got Loki'D!
Kaecilius: How long have you been in Kamar-Taj, Mister...?
Dr. Strange: Doctor!
Kaecilius: Mister Doctor?
Dr. Strange: It's Strange!
Kaecilius: Maybe, who am I to judge?

 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9505
Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 22:13   

Uzupełnij profil, dopisz się do grupy (link pod logo) oraz załóż tematy w Kartotece oraz w Komunikacji.See the world in a grain of sand

Łapacz snów od Profesora
Sukienka na galę

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden
The Avengers Hogwart Dream Black Butler Spectrofobia Wishtown Virus Pokemon Crystal Riverdale
Dragon Ball Another Universe Król Lew Mortis Proelium Valor Zmiennokształtni Eclipse

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2018