{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Bette
Autor Wiadomość

Bette 

Imię i nazwisko: Breanna Sharp
Pseudonim: Bette
Data urodzenia/Wiek: 07.12.1992- 21 lat
Znaki szczególne: kolorowe pasma włosów lub peruki
Dołączyła: 02 Wrz 2018
Posty: 41
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 18:04   Bette

Imię i nazwisko: Breanna Sharp

Pseudonim: Bette

Data urodzenia/Wiek: 07.12.1992- 21 lat

Pochodzenie: USA/Teksas/Dallas

Wygląd: Bette nigdy nie uchodziła za szczególnie urodziwą, co nie wybiło jej z przekonania o własnej wyjątkowości. Nie da się obok niej przejść obojętnie, nie poświęciwszy jej choćby sekundy uwagi. Dziewczyna jest posiadaczką wysokiego czoła, które w zależności od nastroju lubi eksponować, lub przykrywać grzywką. Jej fryzura zmienia się z tygodnia na tydzień, szczególnie że Breanna lubuje się we wszelkiego rodzaju perukach, które czasem zakłada na swoje występy. Oprócz tego uwielbia kolorowe pasma na swoich kruczoczarnych włosach, aktualnie ściętych na dawno niemodną „Kleopatrę”. Dziewczyna nie posiada przyjemnego wyrazu twarzy, wręcz przeciwnie- wiecznie wykrzywione w ironicznym grymasie usta oraz lekko zadarty ku górze nos wskazują na osobę posiadającą tak zwany „charakterek”. Jedynie oczy o szarych tęczówkach dodają jej minimum subtelności.
Bette bardzo dba o swoją figurę poprzez regularne ćwiczenia i poranne bieganie, dzięki czemu jest dumną posiadaczką szczupłej sylwetki. Niestety, przez to brak jej kobiecych kształtów a rozmiar jej piersi pozostawia wiele do życzenia, do tego stopnia, że bieliznę kupuje w działach dziecięcych. Ponadto Breanna zdecydowanie nie cierpi na gigantyzm, a jej wzrost ledwo sięga 158 cm. Ten brak uzupełnia butami na wysokim obcasie, najczęściej są to botki lub kozaki (nie pogardzi też szpilkami, chociaż zakłada je tylko na specjalne okazje). Dziewczyna ubiera się w dość charakterystyczny sposób. Najczęściej nosi dopasowane, skórzane spodnie oraz bluzki z koronkowymi wstawkami. W chłodniejsze dni zakłada ciężkie kurtki, godne fanatyków metalu lub rocka. Czerwień, czerń i granat- te kolory dominują w jej garderobie.
Bette porusza się raźnym krokiem, sprawiając przy tym wrażenie bardzo pewnej siebie. Nie ma najmniejszych problemów z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, wręcz przeciwnie- podczas rozmów uwielbia, gdy inni opuszczają spojrzenie.

Charakter: Sztandarową cechą Breanny jest jej apodyktyczność, która sprawia, że jest bez wątpienia lustrzanym odbiciem swojej matki. Rozstawianie ludzi po kątach sprawia jej nieopisaną przyjemność, a gdy ktoś się jej podporządkuje natychmiast jej uznany za „słabego”. Z reguły otacza się tego typu ludźmi, co tylko podbudowuje jej ego. Bette posiada dość specyficzne poczucie humoru, a na temat jej złośliwości krążą już pewnie legendy. Dziewczyna nie cierpi braku profesjonalizmu i lenistwa, co wynika z jej chorobliwej ambicji. W swych działaniach stara się być perfekcjonistką, za co liczy na uznanie ze strony matki (którego w tym życiu się nie doczeka). Naturalnie Bette ma także swoje lepsze strony- posiada duże poczucie etyki i moralności, ponadto cechuje ją najzwyklejsza ludzka uczciwość. Gdy jej na kimś zależy, budzą się w niej pokłady opiekuńczości, ale nawet wtedy nie szczędzi złośliwych uwag. Język Bette jest bogaty w wulgaryzmy, których nie szczędzi w swych wypowiedziach. Dziewczyna posiada dużo odwagi, jednak nie zawsze mówi to, co myśli z prostej przyczyny- nie jest to opłacalne. Wie, kiedy należy spuścić z tonu i odegrać „cichą i pokorną”. Interesuje ją tylko to, co dotyczy bezpośrednio jej samej, sprawy innych ją nudzą. Jej największą słabością jest zamiłowanie do alkoholu, którego duże ilości potęgują wszystkie cechy jej charakteru. Od dłuższego czasu stara się rzucić palenie, zawsze z marnym skutkiem. Poza tym całkiem nieźle gotuje. Cechuje ją również dbałość o czystość otoczenia, czasem przesadna.

Historia: Nie da się dokładnie opowiedzieć historii Bette, bez przedstawienia postaci jej matki. Doktor Meredith Sharp była osobą bardzo stanowczą, słynącą nie tylko ze swojej ambicji i profesjonalizmu, lecz także ze snobizmu. Inni lekarze nadali jej pseudonim „Winter”, którego używali tylko za jej plecami, gdyż jej oziębłość godna była Królowej Śniegu.
Córka miała być spełnieniem kolejnej ambicji pani doktor, „zaprogramowana” na jej wzór i podobieństwo (najlepiej, gdyby została chirurgiem). Meredith jeździła na zloty lekarzy i dokonywała konkretnej selekcji, chcąc wybrać jak najlepszy materiał genetyczny na ojca. Trzeba przyznać, że doktor Sharp była kobietą nieprzeciętnej urody, a jej charakter imponował niektórym mężczyznom. Poszukiwania nie trwały długo, gdy tylko Meredith dowiedziała się, że jest w ciąży, pozbyła się „dawcy” w niewybredny sposób, nie chcąc, aby ktoś ingerował w wychowanie Breanny.
Dziewczyna dorastała pod rządami silnej ręki, matka bardzo naciskała zarówno na wyniki w nauce, jak i na zachowanie. Ubierała ją w kolorowe sukienki, kręciła loki na głowie i karała za każde, najdrobniejsze przewinienie. Co roku jeździły na wakacje za granicę, chodziły razem do teatrów i drogich restauracji. Tak naprawdę Breanna miała wszystko, czego dusza zapragnie. Niestety, nie potrafiła spełnić oczekiwań matki. Nie należała do dzieci zdolnych, które chętnie i łatwo chłonęły wiedzę, czym niejednokrotnie naraziła się na gniew pani doktor. Zdecydowanie była artystyczną duszą, potrafiła rysować i całkiem nieźle śpiewała. Znała się na sztuce, uwielbiała filmy (szczególnie te stare, w których grała Bette Davis) i spędzała dużo czasu przy książkach, tych niezwiązanych ze szkołą.
Gdy Breanna dorosła, zaczęła przejmować sporo cech po matce, co sprawiło, że coraz częściej się buntowała przeciwko tyranii panującej w domu. Punktem kulminacyjnym ich relacji był dzień, w którym Meredith kolejny raz była zawiedziona szkolnymi wynikami swojej córki i zrozumiała, że jej plany poszły na marne. Kłótnia z córką trwała kilka godzin i zakończyła się ciosem w twarz, wymierzonym w Breanne. To ostatecznie ochłodziło ich relacje. Dziewczyna chciała całkowicie odciąć się od matki i całego snobistycznego świata, w jakim była wychowana. Pierwszym krokiem było zaprzestanie używania imienia otrzymanego po narodzinach na rzecz pseudonimu- Bette, który wybrała w hołdzie dla ulubionej aktorki, której siła i determinacja zawsze jej imponowały. Z takim patronatem liczyła, że reszta pójdzie równie łatwo.
Im bardziej Meredith naciskała na Bette, tym bardziej ta się buntowała. Poprawne ubrania spełniające wymagania etykiety zamieniła na wyzywające stroje, tak bardzo niepasujące do wymagań pani doktor. Gdy matka przestała finansować jej zachcianki, dziewczyna zaczęła zarabiać przez śpiewanie na ulicy i w podrzędnych barach. Wojny między nimi doprowadziły do momentu, w którym Breanna opuściła swój dom rodzinny, na rzecz skromnej kawalerki w biedniejszej dzielnicy Nowego Yorku. Wbrew pozorom ta sytuacja bardzo jej odpowiadała, liczyła, że raz na zawsze odetnie się od pretensjonalnego świata swojej matki.
Aktualnie Bette pracuje jako kelnerka w jednym z podrzędnych barów, czasem dorabiając sobie do pensji na występach ulicznych. Dziewczyna stara się związać koniec z końcem bez potrzeby proszenia Meredith o dodatkowy zastrzyk gotówki.

Rodzina:
Dr Meredith Sharp- znana w całym Dallas pani dermatolog. Aktualnie ma 52 lata na karku, mieszka sama a z Bette spotyka się raz w miesiącu i od święta. Trudno jest jednoznacznie określić, jakie uczucia żywi do swojej córki. Ich relacja pozostaje skomplikowana, a żadna ze stron nie zamierza tego zmieniać.

Stosunek do mutantów: Bette nie specjalnie interesują problemy dzisiejszego świata- w tym mutanci. Nigdy żadnego nie spotkała (a przynajmniej tak uważa), więc nie ma na ich temat zdania. Skoro temat mutantów nie dotyczy jej samej- jest wobec niego obojętna.

Umiejętności:
-Zdolności wokalne- Bette posiada naturalny talent do śpiewania, który nigdy nie był rozwijany pod okiem profesjonalisty. Dziewczyna bez większego problemu wydaje czyste dźwięki za pomocą przepony. Jej głos jest bardzo specyficzny, na pewno nie zrobiłaby kariery w operze ani zespole rockowym. Raczej gustuje w niezbyt skomplikowanych piosenkach, stąd jej repertuar opiera się o covery znanych piosenek z gatunku "Pop". Ponadto Bette posiada całkiem niezły słuch i poczucie rytmu.

Poziom opanowania umiejętności- 4/10

- Zdolności artystyczne- Bette całkiem nieźle rysuje. Specjalizuje się głównie w portretach oraz sylwetkach, które w wolnych chwilach rysuje ołówkiem w swoim notesie.

Poziom opanowania umiejętności- 3/10

Inne:
- Nie znosi swojego imienia, więc przedstawia się pseudonimem.
- Całkiem nieźle gotuje.
- Jest kinomanem oraz fanką starych, czarno-białych filmów, najlepiej z Bette Davis.

Wybrana ranga: Human

Na avatarze jest: Ksenia Solo

I choose to run towards my problems, and not away from them. Because's that what heroes do.
  
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9781
Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 20:09   

Bette napisał/a:
Data urodzenia/Wiek: 07.12.1992- 22 lata

21 lat ma, mamy dopiero styczeń 2014, więc 22 będzie mieć jak dolecimy do grudnia. Jeśli chcesz zachować wiek, to zmień jej datę urodzenia na 1991.

Bette napisał/a:
a jej wysokość ledwo sięga 158 cm.

wzrost

Bette napisał/a:
Naturalnie Bette ma też słabe strony- posiada duże poczucie etyki i moralności, ponadto cechuje ją najzwyklejsza ludzka uczciwość.

To są mocne strony i to bardzo pozytywne mocne strony. Wyjaśnisz czemu tu uważasz to za wady?

Dopisz jeszcze do historii jak trafiła z Teksasu do Nowego Yorku i co aktualnie porabia.

Cytat:
Zdolności:
- Podmuch psioniczny- Bette nie jest świadoma posiadania tej mocy, więc siłą rzeczy nie panuje nad nią w najdrobniejszym stopniu. Przy odpowiedniej koncentracji byłaby w stanie wywołać ból głowy ,natężony do poziomu migreny, lub krótki stan dezorientacji. Wszystko to wymaga krótkiej odległości, a najlepiej bezpośredniego kontaktu z ofiarą. Moc jest nieopanowana i w każdej chwili może się wymknąć spod kontroli.


To jest element wzoru KP dla mutantów. Ludzie mają w tym miejscu punkt "Umiejętności" i dotyczy on zwykłych ludzki talentów. Zacytowany powyżej punkt będziesz mogła dodać, kiedy fabularnie obudzisz w Bette jej gen X i będziesz aktualizować jej KP o okoliczności oraz opis mocy.
 
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9781
Wysłany: Sro 12 Wrz, 2018 09:25   

Uzupełnij profil, dopisz się do grupy (link pod logo) oraz załóż tematy w Kartotece oraz w Komunikacji.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2018