{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Laboratorium Hanka
Autor Wiadomość

Mistrz Gry

Zło Wcielone

GXRA 2017
Wysłany: Pon 08 Paź, 2018 12:46   

Loki, obecnie znany jako Matt, ze sporą dawką rozsądnej ostrożności zeskrobał to, co okazało się tylko nagromadzonym przez długie lata błyszczącym osadem. Jego pierwszym odkryciem był kawałek marmuru, nic nadzwyczajnego. Dopiero po chwili odsłonił kilka symboli i ich fragmentów, wskazujących iż kamień był częścią czegoś dużo większego. Drobna czcionka była znajoma, choć w najmniejszym nawet stopniu nie przywoływała przyjemnych wspomnień.

Loki odkrył runy magii, która tysiące lat temu pojawiła się na terenach Egiptu. Magii, która nie pomagała nikomu, a która służyła tylko i wyłącznie do klątw, mordów i wielu, naprawdę wielu innych okrucieństw. Co gorsza, te runy zostały zapisane krwią walkirii.

Pojawiało się kolejne pytanie: w jaki sposób przemiła staruszka weszła w posiadanie czegoś takiego?

Prywatne wiadomości prosimy przesyłać na konta konkretnych MG, których spis znajduje się tutaj.

Loki 

I died, but not really... twice.

Imię i nazwisko: Loki Laufeyson
Pseudonim: Loki
Data urodzenia/Wiek: 3 sierpnia 965 roku | 1047 lat
Zdolności: Kłamca | Manipulant | Iluzjonista || Świetnie posługuje się magią | Posiada typową dla bogów z Asgardu siłę, refleks i wyostrzone zmysły | Diabelnie inteligentna istota
GXRA 2017
Wysłany: Nie 21 Paź, 2018 18:14   

- To źle, że lubię mieć czystą przestrzeń roboczą? - spytał udając zdziwionego. W końcu w Asgardzie nieraz wypominano mu nadmierną dbałość o pracownię, ale, ej, to nie on w końcu wysadził ją trzy razy pod rząd jednego dnia, bo składniki były zanieczyszczone. Ale opowieść o talentach alchemicznych Thora zostawmy na inny moment. W tej chwili ważne było, że midgardka "łaskawie" zdjęła buciory z blatu.
Informację o rzekomym braku zbuntowanej wojowniczki w okolicy mieszkania zbył milczeniem. W końcu to, że nie była widoczna nie oznaczał, że jej tam nie ma. Ani że jest. Taka walkiria Schroedingera.

- Kobieto, ja jestem asgardzkim bogiem. Że tak powiem po waszemu, goi się jak na psie. Dam sobie radę...
No, przynajmniej nie była na tyle głupia żeby stanąć mu za plecami i patrzeć co robi. Akurat to była domena Sif. Kiedyś naprawdę sprezentuje jej okulary, byle tylko nie dyszała mu więcej w kark w trakcie pracy. Wkurzające.

Po oczyszczeniu przedmiotu mógł się wreszcie dokładnie przyjrzeć. Znaki na powierzchni dawały o wiele więcej informacji niż do tej pory. Niezwykle przydatnych i wcale nie radosnych.
- Kurwa.
No i to w sumie było wszystko, co Sway mogła od niego usłyszeć w tej chwili. Gdyby ktoś zdołał wejść do umysłu Oszusta dowiedziałby się, że próbuje zrozumieć jakim cudem ten mały fragment zawędrował aż do Japonii i to w ręce jakiejś staruszki. Po drugie, segregował informacje, wybierając starannie te, którymi może się podzielić z midgardką. Z jednej strony, chwilowo byli tu bezpieczni. Z drugiej, zdawał sobie sprawę, że bez tych kilku run prawdopodobnie nie można użyć uwięzionej mocy.
Może to nic takiego. Może wcale nie oznacza to końca świata. Może nie będzie tak źle i uda się nam to schować przed posiadaczami reszty artefaktu... Może...

- Sara, kojarzysz to stwierdzenie, że jest się po uszy w gównie? No to w tej chwili, z tym maleństwem, kopiemy w dnie szamba i z pewnością dokopiemy się do jeszcze większego zbiornika. To tak w skrócie...

Strój na galę Loki jako "Matt"
main theme Bonus When the end is here
"Jsem Loki z Asgardu a jsem pověřen slavným úkolem."

Sway 

Imię i nazwisko: Sara Wayland
Pseudonim: Sway
Data urodzenia/Wiek: 25 grudnia 1981, 31 lat
Zdolności: Uzdrawianie, manipulacja pamięcią, niewidzialność
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018 15:53   

- Tu gdzie jestem to moja przestrzeń robocza - mruknęła pod nosem, mając gdzieś fakt jeśli był w stanie ją usłyszeć. - Możesz być sobie nawet ciałem niebieskim, to nie zmienia faktu, że nie będę patrzeć jak cierpisz od ran.

Jeśli będzie musiała go znokautować by pozwolił się wyleczyć, to zamierzała to zrobić, a potem go obsobaczyć za upór. Uśmiechnęła się za to kiedy zaklął. Może i był bogiem, ale zachowywał się jak każdy zwykły śmiertelny facet kiedy coś szło nie po jego myśli. Chwilę później dostała kubłem zimnej wody, kiedy obrazowo wyjaśnił jak bardzo jest źle.

- A coś konkretniej? - zapytała. - Skoro wiesz, że trafiliśmy na dno szamba, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę z tego czym ten kamyk jest. I przypominam ci, że doskonale odczułam efekty trzymania go w dłoni, więc z łaski swojej nie próbuj mi wciskać kitu, albo znowu zmacam ten kawałek skały i wyduszę z ciebie odpowiedzi. Jak już wyjaśnisz mi czym to jest, to chcę wiedzieć jak to zniszczyć o ile w ogóle jest to możliwe.

Zastanawiała się na ile jej groźba zmacania kamyka podziała, a wcale nie miała ochoty tego zrobić, ale jak on ją powstrzyma przy jej mocach? Poza tym po tym jak na nią patrzył, kiedy się ubierała, to wiedziała, że za tą fasadą pewności wrzą emocje, które on stara się trzymać na wodzy. A może po prostu wystarczy podciągnąć bluzkę i pokazać mu to czym ją Matka Natura tak hojnie obdarzyła? Zawsze musi być ten pierwszy raz.

Loki 

I died, but not really... twice.

Imię i nazwisko: Loki Laufeyson
Pseudonim: Loki
Data urodzenia/Wiek: 3 sierpnia 965 roku | 1047 lat
Zdolności: Kłamca | Manipulant | Iluzjonista || Świetnie posługuje się magią | Posiada typową dla bogów z Asgardu siłę, refleks i wyostrzone zmysły | Diabelnie inteligentna istota
GXRA 2017
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018 21:50   

- Taaak... - mruknął, kiedy Sway zaczęła zadawać pytania. Nie żeby się nie spodziewał. Głęboki wdech i powolny wydech, to dało mu chwilę na ułożenie odpowiedniej odpowiedzi.
- To kawałek dużo większej całości. Starożytnego artefaktu, którego jedynym zadaniem jest niszczyć i mordować na ogromną skalę. Dziwi mnie tylko jak ten kawałek zdołał przebyć pół świata niezauważony przez nikogo. - Włożył kamień do kieszeni spodni. Tyle musiało jej wystarczyć. Odpuścił tłumaczenie jej, że to, co wydarzyło się w hotelu, prawie na pewno nie było efektem odłamka, a czymś całkiem innym, czym powinni się bardziej martwić.
- Naprawdę nie wiem czy jesteśmy w stanie to zniszczyć i czy w statecznym rozrachunku bardziej by to pomogło czy zaszkodziło światu, ale wiem że powinniśmy porozmawiać z Tremorem. Jego "koleżanka" raczej nie kupiła go w sklepie z pamiątkami.
Brawo geniuszu, powinieneś był to zrobić wcześniej. Ale nieee, ty musiałeś się wyspać! Oby facet nie zwiał...
- Myślę, że lepiej będzie jeśli ty zaczniesz go wypytywać. Ja mogę stracić cierpliwość do idioty - mruknął ponuro. Wcale mu się nie podobało, że znów jest po uszy w gównie, z tym że tym razem nie swoim własnym.

Strój na galę Loki jako "Matt"
main theme Bonus When the end is here
"Jsem Loki z Asgardu a jsem pověřen slavným úkolem."

Sway 

Imię i nazwisko: Sara Wayland
Pseudonim: Sway
Data urodzenia/Wiek: 25 grudnia 1981, 31 lat
Zdolności: Uzdrawianie, manipulacja pamięcią, niewidzialność
Wysłany: Nie 04 Lis, 2018 20:17   

- Więc warto się dowiedzieć - powiedziała, stając tuż przed nim i patrząc mu w oczy, chociaż do tego musiała nieźle zadrzeć głowę. - Bo nie widzi mi się aby ktoś miał dostęp do broni zdolnej niszczyć światy. I wątpię zniszczenie maszyny zagłady miało złe skutki.

Cofnęła się i wróciła do miejsca, gdzie zostawiła swój komputer. Wyciągnęła go z jego "kryjówki" po czym wytarła blat ściereczką nasączoną środkiem dezynfekującym. Wszystko po to by Pan Pedant nie burczał na nią.

- I masz coś nie tak z głową jeśli sądzisz, że ja mam do tego kretyna jakąkolwiek cierpliwość - rzuciła, zmierzając do drzwi. - Nie żartowałam, kiedy mówiłam o wyduszaniu informacji - dodała z takim szatańskim błyskiem w oku i wiele obiecującym uśmiechem.

//pokój gościnny - oboje

Odpowiedz do tematu