{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin forum
Autor Wiadomość

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9851
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 09:34   Regulamin forum

Zakładając konto na X-Men RPG, oświadczasz, że znasz zapisy poniższego regulaminu. Jego znajomość jest niezbędna do tego, by Twoja przygoda z naszym forum przebiegała gładko i bez zgrzytów.I. O FORUM
  1. X-Men RPG jest forum, na którym prowadzona jest gra fabularna.

  2. Forum jest objęte prawami autorskimi i kopiowanie jakiejkolwiek jego części graficznej, tekstowej czy należącej do użytkowników bez udzielonej przez Administrację zgody jest zabronione i będzie traktowane jako kradzież.

  3. W obrębie forum, wliczając w to Shoutboxa, Prywatne Wiadomości, emaile wysyłane przez forum, wiadomości przesyłane na numery podanych w profilach komunikatorów oraz forumowy chat, panuje zakaz propagowania środków i substancji zagrażających zdrowiu lub życiu, pornografii oraz innych nielegalnych w świetle polskiego i międzynarodowego prawa materiałów.

  4. Administracja forum X-Men RPG nie ponosi odpowiedzialności za umieszczone przez użytkowników teksty i zdjęcia.

  5. Użytkownicy przewidujący dłuższą niż trzydniową nieobecność na forum są proszeni o umieszczenie stosownej informacji w wyznaczonym do tego dziale forum.

  6. Reklamowanie innych forów, blogów czy stron jest dopuszczalne tylko i wyłącznie w dziale Aleja Reklamowa. Umieszczanie reklam w innych działach, na SB, wysyłanie ich przez PW, emaile i komunikatory podane w profilach jest zabronione.

  7. Wszelkie sprawy prywatne i spory pomiędzy użytkownikami powinny być rozstrzygane przez system Prywatnych Wiadomości lub poza forum.

  8. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi we wszystkich formach wypowiedzi i komunikacji na forum (Shoutbox, email, pw, posty, etc.).

  9. Nieznajomość niniejszego regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.

  10. Administracja ma prawo wprowadzać do regulaminu niezbędne zmiany i zobowiązuje się powiadamiać o nich użytkowników, zamieszczając informacje w widocznym miejscu na forum.

  11. Listy kont nieaktywnych będą tworzone co trzy miesiące. Na listę trafią wszystkie konta, które nie napisały żadnego fabularnego posta [liczą tu się także posty pisane w dziale retrospekcji] przez ostatnie osiem tygodni poprzedzających pojawienie się tejże listy. Wyjątkiem są uzasadnione braki aktywności zgłoszone administracji. Po trafieniu na listę gracze mają 14 dni kalendarzowych na rozpoczęcie/wznowienie gry. Po tym czasie konta, które nadal pozostają nieaktywne zostaną przeniesione odpowiednio do grup: Do przejęcia - postacie kanoniczne; Nieaktywni - postacie autorskie.

   a) Konta z grupy Nieaktywni, z których nikt nie pisał postów fabularnych przez ostatnich sześć miesięcy lub dłużej będą kasowane. Konta postaci zmarłych będą jedynie dezaktywowane.

   b) Postać kanoniczna, która trafi na listę nieaktywnych trzy razy pod rząd może zostać przekazana do przejęcia po tym jak się na niej znajdzie czwarty raz.II. O POSTACIACH
  1. Na login składa się imię LUB imię i nazwisko LUB pseudonim postaci. Każda część loginu zaczyna się od wielkiej litery. Loginy zawierające znaki specjalne, cyfry lub będące przypadkowymi kombinacjami liter, znaków i cyfr będą kasowane.

  2. Aby rozpocząć przygodę z forum, należy założyć w wyznaczonym do tego dziale Kartę Postaci, uzupełnioną według podanego wzoru, tworząc nowy temat, którego tytuł powinien zawierać wyłącznie login postaci. Kolejnym krokiem jest dopisanie się do wybranej grupy. Grę można rozpocząć dopiero po otrzymaniu akceptacji ze strony Administracji, która ma 7 dni na udzielenie jej. W razie konieczności wprowadzenia poprawek, użytkownik ma siedem dni na aktualizację Karty.

  3. Kartę Postaci należy stworzyć w ciągu siedmiu dni od momentu rejestracji. Po upłynięciu tego czasu Administracja ma prawo usunąć konto. Ma to na celu zapobieżenie pojawienia się kont nieaktywnych.

   a). Po akceptacji Karty Postaci użytkownik jest zobowiązany do założenie dla swojej postaci tematów w dziale Kartoteka oraz Komunikacja.


  4. Zabronione jest tworzenie postaci skrajnie idealnych lub całkowicie pozbawionych zalet, trollowanych oraz posiadających maksymalnie rozwinięte zdolności. W kwestii mocy wyjątek stanowią postacie kanoniczne.

   a). Niemożliwe jest stworzenie postaci kanonicznych, które pojawiły się w serialach Marvela. Punkt nie dotyczy mutantów z dostosowaną do forum komiksową biografią lub filmową, jeśli postać pojawiła się w filmach X-Men.


  5. W przypadku stworzenia postaci kanonicznej użytkownik powinien w miarę możliwości wiernie odzwierciedlać jej charakter i zachowanie.

  6. Mimo wszystko, śmierć jest elementem życia nie tylko każdego bohatera, który codziennie stawia jej czoła, walcząc o życie innych i swoje własne, ale też każdego człowieka i nikt nie wie, kiedy ona nastąpi.

  7. Dana postać przy zakładaniu Karty Postaci może mieć co najwyżej do trzech zdolności. Później, w trakcie gry, istnieje możliwość poszerzenia zakresu ich działania lub uaktywnienia się dodatkowych mocy. Nie dotyczy to postaci kanonicznych.

  8. Postacie, które potrafią kopiować lub absorbować zdolności innych postaci są zobowiązane z zapoznaniem się z zasadami dotyczącymi tychże zdolności, które są umieszczone na liście zdolności w dziale "Interakcja supermocy", punkt I-3.

  9. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia ograniczeń jeśli chodzi o moce. W przypadku postaci kanonicznych należy się porozumieć z Administracją.

  10. Nie ma ograniczenia ilości posiadanych postaci, jednak należy o wszystkie jednakowo dbać. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia ograniczeń w ilości posiadanych kont oraz do wystosowania zakazu tworzenia kolejnych kont użytkownikowi, który zaniedbuje/porzuca swoje postacie.

  11. Jeden użytkownik zaczynając grę może posiadać maksymalnie po dwie postacie kanoniczne z każdego z tych universów: X-Men, Avengers, Spider-Man. Jeśli gracz ma chęć posiadania kolejnego kanona, powinien wysłać zapytanie w tej sprawie do Jane.

  12. Postacie jednego użytkownika nie mogę pozostawać w bliskich relacjach (przyjaciele, rodzeństwo, rodzic i dziecko, etc.).

  13. Karta Postaci nie może być kopią Karty Postaci, która znajduje się na innym forum. Dla plagiatów nie ma miejsca na X-Men RPG i będą usuwane.

  14. Postacie autorskie nie mogą być wzorowane na postaciach kanonicznych bez względu z jakiego universum pochodzą, a także na użytkowniku czy innych realnie istniejących osobach. Nie mogą mieć także powiązań biograficzno-rodzinnych z postaciami kanonicznymi z Avengers, Spider-Man i Guardians of the Galaxy.

  15. Na forum wprowadzono klasyfikację postaci pod względem ich mocy/umiejętności. Więcej o klasach postaci można przeczytać tutaj.III. O AVATARACH
  1. Posiadanie avataru jest obowiązkowe.

  2. Szerokość avatarów jest stała i wynosi 250 pikseli. Wysokość avataru może się wahać od 250 do 400 pikseli.

  3. Avatar należy wcześniej wrzucić na serwis typu imgur.com, następnie pobrać link oznaczony jako "Direct link" i wkleić go w profilu w ostatnie pole Panelu Kontrolnego Avatarów, które jest opisane jako "Odnośnik do zewnętrznego obrazka".

  4. Avatar powinien być zdjęciem prezentującym wygląd Twojej postaci i musi przedstawiać osobę publiczną (aktora, piosenkarza, celebrytę, etc). W przypadku cosplayerów gracz musi uzyskać pisemną zgodę na użytkowanie wizerunku.

  5. Istnieje możliwość wstawienia jako avataru rysunku, aczkolwiek preferujemy zdjęcia. Mogą to być wizerunki z komiksów/kreskówek (tylko przypadku postaci kanonicznych) lub realistyczne rysunki, o ile są udostępniane za darmo lub posiada się pisemną zgodę autora (brak takowej zgody wyklucza użycie grafiki jako avatara). Niedozwolone są szkice oraz arty manga/anime.

  6. Avatarem nie może być plik z animacją np. gif.IV. O PODPISACH
  1. Podpis nie jest obowiązkowy.

  2. Podpis może zawierać obrazek wstawiony w kod [IMG]. Animacje (pliki GIF/SWF) nie są dozwolone.

  3. Maksymalny rozmiar obrazka nie może przekraczać 500 pikseli szerokości i 200 pikseli wysokości.

  4. Wysokość tekstu w podpisie nie powinna przekraczać 180 pikseli wysokości.V. O FABULE
  1. Posty powinny zawierać co najmniej sześć rozbudowanych zdań. Oprócz dialogów powinny się w nim znaleźć opisy działań postaci czy też jej własne myśli.

  2. Posty piszemy z zachowaniem zasad poprawnej polszczyzny, bez błędów ortograficznych, gramatycznych i stylistycznych. Dysleksja czy dysortografia lub pisanie z telefonu nie są usprawiedliwieniem dla popełniania błędów (są edytory tekstu i przeglądarki ze sprawdzaniem pisowni).

  3. Posty powinny być pisane w trzeciej osobie liczy pojedynczej lub mnogiej w czasie przeszłym. Prosimy nie pisać w pierwszej osobie.

  4. Dialogi zaczynamy w nowej linii od myślnika, po którym stawiamy spację.

  5. Przemyślenia postaci należy pisać kursywą bez użycia myślnika.

  6. Myśli przesyłane przez telepatów należy podkreślić, poprzedzając je myślnikiem. Nie należy dodawać kursywy w tym przypadku.

  7. Pogrubienie służy do podkreślenia pewnych słów, na które kładzie nacisk dana postać lub do wyróżnienia wypowiedzi.

  8. W postach fabularnych nie wolno używać emotikon ani kolorowej czcionki (wyjątki - Deadpool, Bruce Banner jako Hulk, Thaddeus Ross jako Rulk), która jest zastrzeżona do użytku przez Administrację forum.

  9. Opuszczenie danego tematu należy zasygnalizować treścią postu, a pod nim dwoma ukośnikami, poprzedzającymi nazwę tematu, do którego postać się przenosi.

  10. Pojawienie się w danym temacie należy zasygnalizować dwoma ukośnikami, poprzedzającymi nazwę tematu, z którego postać się przeniosła.

  11. Nie wolno się wypowiadać za inne postacie, czy opisywać ich działań. Wyjątek tu stanowi zgoda udzielona przez właściciela danej postaci.

  12. Z uwagi na otwarty charakter forum prosimy o cenzurowanie scen erotycznych oraz poważniejszych przekleństw.

  13. Postać może przebywać tylko w jednym miejscu fabularnym w danym czasie (bilokacja jest zabroniona). Nie dotyczy to retrospekcji, które nie są częścią aktualnej fabuły.

  14. W razie odejścia użytkownika z forum jego postać zostaje przejęta przez Administrację, która w przypadku postaci autorskich ma prawo ich użyć w dowolny sposób (także uśmiercić), a w przypadku postaci kanonicznych przekazać konto innemu użytkownikowi. Jeśli chcecie oddać konto, prosimy o napisanie o tym w wyznaczonym temacie.

  15. Użytkownik ma obowiązek stosować się do fabuły panującej na forum. Zabrania się tworzenia postaci spoza opisanego na forum świata lub naginających jego zasady.VI. O ADMINISTRACJI
  1. Administracja zna forum od podszewki, ale ją także obejmują wszystkie zapisy tego regulaminu.

  2. Administratorzy, Moderatorzy oraz Mistrzowie Gry jak każdy człowiek, mają prawo do popełniania błędów. W razie znalezienia takowego prosimy o poinformowanie o nim drogą prywatną lub we właściwym temacie.

  3. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo do edytowania/usuwania postów użytkowników i wprowadzania do nich zmian, wyróżnionych kolorem, jeśli posty posiadają rażące błędy, są niezgodne z regulaminem, nie są związane z fabułą lub nie mają prawa mieć miejsca w fabule.

  4. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania avatarów i podpisów niezgodnych z regulaminem.

  5. Członkowie Administracji są zobligowani do wypełniania powierzonych im wraz ze stanowiskiem obowiązków.

  6. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo wystawiać ostrzeżenia i bany.

  7. Aby mieć pewność, że przeczytaliście regulamin, prosimy o wklejenie na końcu karty postaci zdania wraz z podanym formatowaniem: What happens now determines what happens to the rest of the world. Zdanie będzie się zmieniać bez zapowiedzi.

  8. Kontakt z Administracją można uzyskać przez:
   - wysłanie PW,
   - wysłanie wiadomości email na adres: rpg.xmen.rpg@gmail.com,
   - wysłanie wiadomości na forumowy nr GG: 7242321,
   - stworzenie postu w dziale "Sprawy Graczy",
   - stworzenie tematu w dziale "Goście" [hasło dostępu: magneto].VII. O KARACH
  1. Pierwsze odstępstwo od regulaminu kończy się upomnieniem dopisanym do postu, w wiadomości na SB, lub wysłanym na PW do użytkownika w zależności od tego, czego dotyczyło złamanie zasad.

  2. Każde kolejne naruszenie regulaminu będzie karane ostrzeżeniem. Ostrzeżenia są widoczne w profilu użytkownika oraz na podstronie Ostrzeżenia Użytkowników, do której link znajduje się na dole Statystyk.

  3. Po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia użytkownik traci możliwość pisania postów na forum.

  4. Po otrzymaniu piątego ostrzeżenia użytkownik zostaje zbanowany i nie ma możliwości zalogowania się na forum. W celu wyjaśnienia przyczyn lub chęci wysłania prośby o usunięcie bana użytkownik może skontaktować się z Administracją poprzez adres e-mail: rpg.xmen.rpg@gmail.com lub przez nr GG 7242321. Administracja zastrzega sobie prawo do odrzucenia prośby z podaniem przyczyny.

  5. Ostrzeżenia nie wygasają samoistnie. Administracja może jednak po trzech miesiącach od daty wystawienia ostrzeżenia usunąć jedno lub więcej w przypadku, gdy użytkownik zachowuje się poprawnie lub przyczynił się do rozwoju albo usprawnienia forum. Administracja zastrzega sobie prawo do przywrócenia ostrzeżenia, gdy użytkownik ponownie zacznie się zachowywać niewłaściwie.


Regulamin został stworzony wyłącznie dla forum X-Men RPG przez Jane dnia 14 lipca 2007.
Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2019..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2020