{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Mystique
Autor Wiadomość

Mystique 
Imię i nazwisko: Raven Darkholme
Pseudonim: Mystique
Data urodzenia/Wiek: 15.09.1934 - 79 lat, ale wygląda o wiele młodziej, choć ciężko określić jej wiek
Zdolności: Zmiana wyglądu i głosu. Nadludzka szybkość, zwinność, zręczność i siła. Odporność na trucizny i zdolności telepatów. Szybkie samoleczenie.
Znaki szczególne: Niebieska skóra i żółte oczy. Coś jeszcze?
Urazy: Blizna na brzuchu od Logana... Również występują psychiczne.
Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 105
Wysłany: Pią 06 Lut, 2015 23:02   Mystique

Imię i nazwisko: Raven Darkholme.
Pseudonim: Mystique. Przybiera też różne imiona - zależnie w kogo się zmieni.
Data urodzenia/Wiek: 15.09.1934 - 78 lat.
Pochodzenie: USA.
Postać kanoniczna: Tak.

Wygląd:
Wyglądu Mystique tak naprawdę nikt nie zna. Przecież jest zmiennokształtną, więc może wyglądać jak tylko zechce. Ale oczywiście ma swoją "prawdziwą" postać, taką, jaka się urodziła. Raven jest bardzo... charakterystyczna, ma płomiennorude, niemal czerwone włosy, które sięgają jej ramion, zwykle zaczesane do tyłu i wyglądające na tłuste lub pokryte absurdalnie pokaźną ilością żelu. Szczupła i wysportowana sylwetka, niemal idealna dla kobiety, która uwielbia uwodzić. Nie jest bardzo wysoka, lecz jest wyższa od wielu kobiet i mierzy około 175cm. Nietypowe kolorem, bowiem jasno-żółte oczy, niemal dosłownie pozbawione źrenic, przyciągają spojrzenie. Poza oczyma jest jednak coś kolejnego, co sprawia że nie sposób zdziwić się, a może nawet przerazić, na jej widok. Niebieska skóra, która momentami przypomina nawet łuski... A jakby jeszcze tego było mało, ma jeszcze pamiątkę po Loganie - trzy blizny na brzuchu po jego ostrzach. Nie, żeby nie zasłużyła.

Charakter:
Mystique jest niezwykle trudną osobą. Można nawet powiedzieć, że jest dość stereotypową kobietą po przejściach.
Twarda kobieta, która wie czego chce, jak to dostać i nie zawaha się po to sięgnąć. Nie unika sarkazmu i ironii, a wręcz przeciwnie: uwielbia to. Jest kobietą wredną i chłodną, która jednak gdzieś w środku nie skrzywdziłaby nawet muchy. Milcząca i cicha, niewiele mówi o sobie i swojej przeszłości. Lubi być owiana swoistą tajemniczością, jaką wokół siebie tworzy. Jest niezwykle inteligentną osobą, dla której nie ma niczego, czego nie mogłaby się nauczyć. Cwana i chytra lisica, która zawsze znajdzie wyście z dowolnej sytuacji. Nie ma dla niej momentów, w których myśli, że nie uda jej się uratować tego swojego zgrabnego... ciała. Skrzętna i doświadczona manipulantka, która wie, jak wykorzystać swoje zdolności i liczne atuty do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Może i pozuje na twardą, nieustępliwą femme fatale, jednak tak naprawdę jest w głębi serca niezwykle pogodną i wrażliwą, subtelną kobietą, jaką była jako dziecko...

Historia:
Raven urodziła się w roku 1934, jako jedyne dziecko pewnej pary Amerykanów. Od maleńkości jednak doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że nie jest normalna. Jest wyjątkowa, a to może ją czynić, a nawet uczyniło z czasem, niebezpieczną.
Dzieciństwo nie mijało jej sielsko i cudownie. Bała się swojego odbicia, bała się chodzić do szkoły. A przede wszystkim obawiała się innych ludzi, którzy wytykali ją palcami za to, jak wygląda. Zdawałoby się, że jedynie ojciec ją rozumie. Że rodzina kocha ją prawdziwie i że chce najlepiej. Tak nie było. Gdy skończyła dziesięć lat, w roku 1944, jej własny ojciec próbował pozbawić jej życia, więc uciekła czym prędzej z łzami w oczach, zagubiona i nie widząc gdzie może iść i gdzie powinna iść.
Głodna i brudna, po stosunkowo długiej wędrówce, próbowała podkraść coś z pierwszego domu, jaki napotkała po drodze. Tam trafiła na jednego z najpotężniejszych mutantów swoich czasów - Charlesa Xaviera. Ten nie tylko ją ugościł, dał jedzenie i picie, chciał nawet zaoferować pokój i ubranie. On ją zwyczajnie i prozaicznie rozumiał. Jak nikt jeszcze do tej pory nie był w stanie tego uczynić. Zaprzyjaźnili się, a nawet zamieszkała wraz z nim. Znów czuła się bezpieczna i potrzebna.
Po kilku latach nastał rok 1962. W tym roku wraz z przyszłym Profesorem X, postanowili pokazać, kim są tak naprawdę, dla przynajmniej tych najważniejszych osób w państwie. Wtedy też też poznała Erika Lehnsherra, znanego później jako "ten groźny i niebezpieczny Magneto", w którym to zresztą zaczęła się podkochiwać. Razem z nimi, jak i kilkoma innymi mutantami, których imion i ksywek dawno już zapomniała, stali się pierwszym składem X-Menów.
Kiedy tylko usłyszeli oni o tak zwanym Helfire Club, wraz z X-Menami stawiła im czoła, jednak gdy Magneto ustał po ich stronie, wmówił jej, że nigdy nie będzie akceptowana, że ludzie będą się jej bali, a co najważniejsze, że może to wykorzystać, postanowiła sama do nich dołączyć, stając się prawą ręką Magneto i jego podopieczną.
W dalszych latach los Raven nie jest zbyt dobrze znany, wiadomo tylko tyle, że wiele podróżowała, zajmując się różnymi rzeczami, o których niewiele wiadomo.
Mystique pojawia się na radarach, gdy podszywając się pod Henry'ego Guyrich'a, najbliższego asystenta senatora Kelly'ego, porwała tego ostatniego, przytrzymując go i permanentnie przyczyniając się wraz z Magneto do jego śmierci z powodu odrzucenia mutacji. Niedługo potem pomaga Magneto uruchomić tę straszliwą maszynę, mającą zmutować wszystkich ludzi w NY, ale wdaje się w walkę z Wolverinem, co kończy się bliznami na jej ciele.
Po krótkiej przerwie od niebezpiecznych misji, Mystique znów została wezwana przez szefa, a może po prostu przez tęsknotę za nim? Podszywając się to pod jednego to pod drugiego odkryła play Strykera, do zbudowania "mrocznego" Cerebro. W pewnym barze wyśledziła jednego z ochroniarzy więzienia, w którym przebywał Magneto. Uwiodła go i wstrzyknęła na tyle dużo żelaza, by Magneto osobiście mógł coś z tym zrobić, i tak też się stało. Zawarła niewielki sojusz z X-menami, z powodu którego krótko potem przybrała postać Logana, by wejść do Bazy Alkali Lake, gdzie musieli przede wszystkim odciągnąć profesora od planów zniszczenia całej rasy mutantów i ludzi (zależnie czy Stryker czy Magneto mu to... zasugerował). Uwolniła też przetrzymywanych tam mutantów we współpracy ze starymi znajomymi.
Stała się jednak tragedia, bowiem Raven została uprowadzona przez rząd, leczMagneto postanowił ją ocalić. Jednak kto tu kogo ocalił? Przyjęła dawkę remedium, która była wycelowana w niego. Po tym zdarzeniu Magneto zostawił ją na pastwę losu, ponieważ jako "wyleczona" mutantka nie była już mu do niczego potrzebna. Ze względu na to, postanowiła odpłacić się i wskazała dokładną lokalizację jego bazy, ale tam były tylko liczne repliki Multiple Mana.
Od tamtego czasu, włóczy się, chowa się w cieniu, próbując na nowo odzyskać swoje zdolności, co jej się udało. Wciąż też szuka swojego miejsca, bowiem stale nie ma pojęcia, gdzie iść i co robić. Postanowiła więc choć na chwilę zamieszkać w Instytucie, by tam zastanowić się nad swoim życiem. I być może przy okazji w ten sposób delikatnie zemścić się na Magneto.

Zdolności:
Przede wszystkim, ta kobieta znów się uczy siebie i swoich zdolności, bowiem po przyjęciu dawki remedium, straciła czasowo swoje nadnaturalne umiejętności. Wróciły jej po pewnym czasie, gdy działanie remedium osłabło (czemu pomogła próbami licznymi ich wykorzystywania i silną wolą), w kombinacji, która właściwie nie jest niczym innym, jak tym co miała wcześniej.
Tak więc Raven posiada:
- Glamouring (zmiana wyglądu)
Mystique potrafi zmieniać swój wygląd dokładnie tak, jak ma ochotę i jak jej aktualnie jest potrzebne. Może dowolnie manipulować kolorem oczu, barwą i długością i włosów, odcieniem swojej skóry czy choćby samą sylwetką. Może zmienić swoją aparycję zarówno całkowicie, co do szczegółu. Może również zmieniać jeden wybrany element, w ramach konieczności, choćby tylko tęczówkę oka albo palec, jednak taką zmianę utrzymuje krócej. Do tego może jeszcze dowolnie zmieniać strukturę skóry. Sprawić, iż stanie się ona choćby metalem czy materiałem...
Może nawet, czego nie tak dawno się właśnie wyuczyła, przybrać formę zwierzęcą, jednak to przychodzi jej znacznie trudniej niż zmiana wyglądu z ludzkiego na ludzki i krócej potrafi ją utrzymać. O wiele lepiej jej wychodzi przemiana w stosunkowo niewielkie zwierzęta i te, które już dobrze zna i widziała kilkukrotnie.
Szczegółowo naśladuje również wszystko to, co z wyglądem się wiąże, choć na pierwszy rzut oka jest niezauważalne - odciski palców, wzór tęczówki i podobne cechy charakterystyczne dla każdego i niepowtarzalne u nikogo. Ich kopiowanie, dla jedynie sobie znanych celów nie jest dla niej żadnym problemem.
Ma jednak to dwa, niewielkie ograniczenia: Pierwszym jest to, iż jej waga zawsze pozostaje taka sama, co nieznacznie utrudnia jej przybieranie form o znacznie mniejszych/większych gabarytach niż ona sama. Zapach również. Nie ważne jak wygląda - jeśli masz wagę lub dobry nos to ją wyczujesz. Drugim natomiast to, iż jeśli zbyt długo jest w zmienionej formie, jej oczy wracają do naturalnej dla nich żółtej barwy, a to może ją zdradzić.
- Naśladowanie głosu
Nie tylko wygląd może zmieniać, bowiem dla potrzeb zmiany wizerunku lub też po prostu dla potrzeby, jak choćby przymusu podania próbki głosu dla mechanizmu obronnego, jest w stanie podrobić niemal każdy głos ludzki bez konieczności zmieniania i wyglądu.
- Naśladowanie mowy ciała "ofiary" i jej charakteru
Dla swoich gierek, Raven, choć można to podczepić po zwyczajny instynkt i kobiecą intuicję, potrafi niemal bezbłędnie naśladować gesty ciała, sposób mówienia i ogólnie cechy charakteru, przynajmniej te najsilniejsze u osoby, pod którą w danej chwili się podszywa. Przecież od tego zależy jak szybko zostanie wykryta, a na to woli sobie nie pozwalać...
- Opóźnione starzenie się i czynnik regeneracyjny
Nie wiadomo tak dokładnie, jakim cudem i tą umiejętność posiada, choć można domyślać się, iż jest to spowodowane zmiennokształtnością. Tak czy inaczej: dla Mystique czas stanął w miejscu na fizycznym wieku około lat trzydziestu, a przynajmniej starzeje się tak wolno, iż wygląda na sporo młodszą niż jest naprawdę. Jeśli chodzi o leczenie - jest niewrażliwa na trucizny i jakakolwiek choroba nie jest jej straszna. Wszelakie obrażenia, dla normalnego człowieka będące o krok od śmierci również jej nie zrażają, bowiem wychodzi z nich bez szwanku w niezwykle szybkim tempie.
- Nadludzka siła, szybkość, zręczność i zwinność
Jako wyszkolona wojowniczka, a także jako mutantka, jest również sporo silniejsza od innych ludzi o jej posturze. Nie uradzi jednak więcej niż 150 kilogramów. Niezwykle szybka biegaczka, która przy tym porusza się niemal bezszelestnie. Dość sprawna wojowniczka w wielu stylach walki wręcz i sprawnie posługuje się też broniami, a z tych dystansowych rzadko kiedy chybia. Kobieta bez kości? Tak można określić Mystique, tylko nie dosłownie oczywiście. Ta kobieta jest, możliwe że ze względu na swoją wyżej wymienioną zdolność do zmieniania kształtu, niezwykle gibka i nie ma dla niej pozycji, której by nie wykonała.
- Odporność na zdolności telepatów
Jej dość chaotyczna głowa i zdolności nagłego zmieniania się z osoby w osobę, sprawiły iż osobom o uzdolnieniach telepatycznych dość trudno jej wydobyć z jej głowy cokolwiek konkretnego. Jedynie najsilniejszym i najbardziej doświadczonym w tym darze udaje się przełamać tą nieprzenikliwą barierę za pierwszym razem.

Rodzina:
-brak

Inne:
- Jej nadnaturalne zdolności objawiły się w dniu jej dwunastych urodzin.
- Z dawien dawna, kiedy była małym dzieckiem, ze względu na swój nietypowy wygląd panicznie bała się kontaktów z rówieśnikami i unikała chodzenia do szkoły jak ognia. Nie zmienia to faktu, że mimo tego jest niezwykle wykształconą kobietą.
- Poliglotka. Dzięki podróżom i znajomościom, w stopniu komunikatywnym porozumiewa się przynajmniej w jedenastu językach, w których można wymienić choćby biegłość w angielskim i niemieckim, oraz komunikatywną znajomość japońskiego, polskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, czeskiego czy francuskiego.
- Nie straszna jest jej obsługa komputerów i podobnych urządzeń, jest całkiem niezłym hakerem.
- Kiedyś, jak jeszcze była młoda i głupia, romansowała z samym Magneto! Teraz najchętniej poprosiłaby Xaviera o usunięcie z głowy tamtych chwil.
- Nie cierpi swojego prawdziwego oblicza, dlatego widok siebie samej w lustrze jest dość trudnym dla niej momentem każdego dnia.
- Nigdy nie nosi ciuchów, jakichkolwiek. W końcu jak musi się ubrać, to może zmienić swoją skórę w dowolny strój, jaki sobie zaplanuje, a samą skórę na nieco bardziej ludzką.
- Mimo tego że sama woli pozować na złą i nikczemną, ma oko do widzenia w ludziach dobra.

Wybrana ranga:
Xaviers

Na avatarze jest:
Rebecca Romijn

Oh, I'm sorry. I don't know how this machine works...
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9781
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015 09:06   

Mystique napisał/a:
Podróżowała, a w roku 1987 natomiast znów spotkała Azazela, co postanowiła skrzętnie wykorzystać. W końcu bogacz sam się jej nadział na sidła. W wyniku ich ognistego, lecz krótkiego i przelotnego, romansu, niecały rok później przyszedł na świat Kurt Wagner,
Kurt urodził się w marcu 1989 roku. Jeśli ciąża trwała te 9 miesięcy, to musiała w nią zajść w połowie roku 1988.

Mystique napisał/a:
Musiała więc czym prędzej maleństwo do adopcji, mając nadzieję że w dobre ręce.
Coś zjadłaś w tym zdaniu.

Mystique napisał/a:
W pewnym barze wstrzyknęła na tyle wystarczającą ilość metalu, by Magneto osobiście mógł coś z tym zrobić, i tak też się stało.
Zabrakło komu wstrzyknęła metal.


Popraw powyższe, a akceptacja będzie Ci dana. :)
 
 
 

Mystique 
Imię i nazwisko: Raven Darkholme
Pseudonim: Mystique
Data urodzenia/Wiek: 15.09.1934 - 79 lat, ale wygląda o wiele młodziej, choć ciężko określić jej wiek
Zdolności: Zmiana wyglądu i głosu. Nadludzka szybkość, zwinność, zręczność i siła. Odporność na trucizny i zdolności telepatów. Szybkie samoleczenie.
Znaki szczególne: Niebieska skóra i żółte oczy. Coś jeszcze?
Urazy: Blizna na brzuchu od Logana... Również występują psychiczne.
Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 105
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015 11:46   

Karta poprawiona według zaleceń! :)
 
 

Scarlet Witch 

No more...
Imię i nazwisko: Wanda Maximoff
Pseudonim: Scarlet Witch
Data urodzenia/Wiek: 1 grudzień 1987/26 lata
Zdolności: - manipulacja prawdopodobieństwem, tworzenie pól siłowych, teleportacja ludzi i przedmiotów, zdolność latania
GXRA 2015
GXRA 2017
Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 1354
Wysłany: Sob 07 Lut, 2015 11:47   Dopisz się do grupy i zrób kontakty. :)

Strój na gale

 
 

Mystique 
Imię i nazwisko: Raven Darkholme
Pseudonim: Mystique
Data urodzenia/Wiek: 15.09.1934 - 79 lat, ale wygląda o wiele młodziej, choć ciężko określić jej wiek
Zdolności: Zmiana wyglądu i głosu. Nadludzka szybkość, zwinność, zręczność i siła. Odporność na trucizny i zdolności telepatów. Szybkie samoleczenie.
Znaki szczególne: Niebieska skóra i żółte oczy. Coś jeszcze?
Urazy: Blizna na brzuchu od Logana... Również występują psychiczne.
Dołączyła: 21 Sty 2015
Posty: 105
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015 21:24   

Karta przejrzana i nieco zmieniona :)
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9781
Wysłany: Sob 31 Paź, 2015 21:51   

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2018