{Mapa forum}Mapa forum  FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj


Poprzedni temat :: Następny temat
Winter Soldier
Autor Wiadomość

Winter Soldier 

Imię i nazwisko: James Barnes
Pseudonim: Winter Soldier, Bucky
Data urodzenia/Wiek: 10 marca 1917 / 97 lat (fizycznie ok. 30 lat)
Zdolności: Profity wynikające z serum super-żołnierza, bioniczne ramię, wysokiej klasy przeszkolenie w posługiwaniu się bronią białą, palną oraz w walce wręcz.
Znaki szczególne: Proteza lewego ramienia.
Urazy: Utrata ręki, długotrwałe pranie mózgu.
GXRA 2017
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 254
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 14:38   Winter Soldier

Imię i nazwisko: James Buchanan Barnes

Pseudonim: Jimmy (nie nazywaj go tak, to dobra rada), Buck, Bucky, Winter Soldier

Data urodzenia/Wiek: 10 marca 1917 / 96 lat

Pochodzenie: Shelbyville, stan Indiana, USA


Wygląd:
Bucky nigdy nie należał do szczególnie wysokich osób, mierząc nieco ponad 175 cm wzrostu. Nie można odmówić mu jednak tego, że jest postawnym i umięśnionym mężczyzną, co zawdzięcza nie serum super-żołnierza, które nie wpłynęło na jego wygląd, a morderczym treningom i wysiłkowi, które regularnie serwowano mu od początku jego pobytu w Hydrze. To także dzięki niej zyskał bioniczną protezę, którą zastąpiono jego lewe ramię. Spora metalowa ręka z czerwoną gwiazdą na bicepsie zdecydowanie utrudnia wtopienie się w tłum, więc Buck zawsze ma na sobie długi rękaw – często więcej niż jeden, ponieważ ostrożności nigdy za wiele – i rękawiczki. Zawsze wybiera proste ubrania w stonowanych, przygaszonych kolorach, które pozwalają mu się nie wyróżniać na tle tłumu. Często nosi czapkę z daszkiem, a przez ramię obowiązkowo zarzucony ma plecak.
Na całe szczęście geny nie obdarzyły go zbyt oryginalnymi rysami, więc jego twarz nieczęsto zapada komuś w pamięć, co ułatwia mu zadanie. Ma szare oczy i ciemnobrązowe, sięgające poniżej brody włosy, którymi zasłania twarz, na której przez zdecydowaną większość czasu gości kilkudniowy zarost.


Charakter:
Kiedyś Bucky był naprawdę świetnym gościem. Kochał tańczyć, mówić, flirtować, rozbawiać wszystkich wokół i to często własnym kosztem. Bywał uparty jak osioł, nie rezygnując z postawionych sobie celów. Kiedy przyrzekł sobie, że będzie chronił tyłek tego chuderlawego idioty – jego najlepszego przyjaciela – robił wszystko, by tak się działo, nieważne ile krwi miał przez to na rękach.
A teraz? Sam nie wie jaki jest naprawdę. Nie mówi wiele, bo i do kogo miałby mówić? Nie okazuje uczuć, ale nie oznacza to, że ich nie ma. Nie, wręcz przeciwnie, niektóre rzeczy uderzają w niego ze zdwojoną siłą, ale nauczył się tego nie okazywać. Uczucia są słabością, a on nie może pozwolić sobie na to, by złamały go jakieś sentymenty. Nie zmieniło się w nim jedno – zawziętość. Wciąż potrafi dążyć do wyznaczonych sobie celów, do swoich misji, choćby miał poświęcić za nie życie.

Historia:
Urodził się w Shelbyville w stanie Indiana, ale kiedy był dzieckiem, przeprowadził się razem z rodziną do Nowego Jorku. Niedługo później poznał swojego najlepszego przyjaciela – Steve’a Rogersa. Dorastał na Brooklynie, osiągając wysokie wyniki w nauce oraz w sporcie. Nie można było odmówić mu uroku, dzięki któremu zawsze potrafił zorganizować podwójne randki dla siebie oraz swojego przyjaciela.
Zaciągnął się niedługo po ataku na Pearl Harbor i szybko awansował do rangi sierżanta. W 1943 roku trafił wraz z oddziałem w niewolę Hydry, gdzie przez postępujące zapalnie płuc oraz niewykonywanie rozkazów strażników trafił na stół laboratoryjny Arnima Zoli. Jak się później okazało, Zola przetestował na nim serum super-żołnierza, które okazało się skuteczne. Z niewoli uratował go nikt inny, jak jego przyjaciel – Steve Rogers. Niedługo później utworzyli oddział specjalny do walki z Hydrą – Wyjące Komando. Skutecznie pozbywali się z mapy kolejnych baz Hydry, aż w marcu 1945 roku coś poszło nie tak. Podczas akcji przejęcia pociągu przewożącego Arnima Zolę, Bucky wypadł w przepaść i został uznany za zaginionego oraz martwego. Prawda okazała się inna – odnalazł go mały, rosyjski oddział, który sprowadził go z powrotem do niewoli Hydry. Bucky przeżył, pomimo wielu ran, utraty ręki oraz częściowej amnezji wywołanej upadkiem. Po wyjściu z więzienia Arnim Zola współpracując z doktorem Rodczenko, powrócił do prac nad Projektem Zimowego Żołnierza. Po wielu torturach – zarówno fizycznych jak i psychicznych – Bucky zyskał pierwszą wersję metalowego ramienia, a także poddany został praniu mózgu.
Przez siedemdziesiąt lat Bucky działał dla oddziałów Hydry na całym świecie, podczas zimnej wojny przebywając jednak głównie w Rosji, gdzie ćwiczył wielu nowych adeptów. Szkolił między innymi adeptki Programu Czarna Wdowa czy kandydatów z Projektu Zefir. Na rozkaz Hydry dokonał wielu zamachów oraz zabójstw, odpowiadając za śmierć JFK czy Howarda i Marii Starków.
W 2012 roku Alexander Pierce zlecił mu zabójstwo Nicka Fury’ego – ówczesnego dyrektora SHIELD. Nie wszystko poszło zgodnie z planem, a na drodze Barnesa po raz kolejny stanął Kapitan Ameryka. Podczas ich starcia na moście Roosvelta, programowanie Bucky’ego zostało naruszone, a on zaczął przypominać sobie to, kim jest. Rysa pozostała, niezmazana nawet kolejnym resetem, dzięki czemu Buck nie dokończył swojej misji, a zamiast zabić Rogersa, wyciągnął go na brzeg Potkomaku, ratując mu życie.
Co stało się później? Wrócił do Hydry, wystrzelał wszystkich znajdujących się w bazie agentów, pozbył się czipa namierzającego i z małym zapasem broni ruszył przed siebie. Hydra chce go odzyskać, a rządy i agencje wywiadowcze kilku krajów pragną go żywego lub martwego.
A on? Chce zemsty. I spokoju

Umiejętności/zdolności/sprzęt:
- Może z łatwością pokonywać dystanse odpowiednie długości ultramaratonu bez zatrzymywania się. Podczas biegu może osiągnąć prędkość ok. 70 km/h, prześcigając Kapitana Amerykę.
- Może podnosić ciężary o wadze ok. tony.
- Przy odpowiednim rozbiegu jest w stanie przeskoczyć dystans 15 metrów i podskoczyć na wysokość nawet 10 metrów. Oczywiście nie zawsze mu się to uda.
- Jest w stanie uleczyć złamane kości i zerwane mięśnie w ciągu kilku dni, wszelkie zwichnięcia i poważniejsze rany kłute czy postrzałowe w odpowiednio krótszym czasie.
- Nie działają na niego niemal żadne trucizny, jest całkowicie odporny na choroby takie jak wąglik, ospa czy HIV. Minusem jest to, że nie działają na niego leki i wszelkie znieczulenia. A przynajmniej nie w dawce odpowiedniej dla ludzi.
- Jego czas reakcji jest kilkukrotnie szybszy niż u zwykłego człowieka, a jego mózg przetwarza informacje kilkukrotnie szybciej.

- Ramię pozwala mu emitować impulsy elektromagnetyczne, które pozwalają mu zakłócać działania kamer, wykrywaczy i alarmów. Może emitować również wyładowania elektryczne o niezbyt dużej mocy.
- Dzięki implantom, które mu wszczepiono, może kontrolować ramię nawet wtedy, gdy jest odłączone od jego ciała.

- Bucky jest mistrzem w posługiwaniu się bronią palną, białą oraz w walce wręcz.
- Jest jednym z najlepszych strzelców, nie chybia jeśli nie chce chybić.
- Jeśli jest w dobrej kondycji psychicznej, potrafi biegle mówić po angielsku, rosyjsku, niemiecku i japońsku.

Co posiada? Swoje ramię, kilka noży przy pasie oraz w butach, dwa Skorpiony vz. 61, trzy ostałe się granaty, a do tego swój plecak, notatnik, kilka puszek energetyków i parę batonów proteinowych.

Rodzina:
- George M. Barnes - ojciec, nie żyje
- Winnifred C. Barnes - matka, nie żyje
- Ida Barnes - siostra, nie żyje
- Kimberly Barnes - siostra, nie żyje
- Rebecca P. Barnes-Proctor - siostra
- Sam Proctor - szwagier
- Scott Proctor - siostrzeniec
- Kimberly Proctor - siostrzenica

Inne:
= Podczas swojego pobytu w Rosji miał krótki (trwający ok. dwóch tygodni) romans z Natashą Romanoff aka Czarną Wdową.
= Kiedyś grał na gitarze, choć teraz nie wróci już raczej do tego hobby. Metalowe palce nie są stworzone do strun.
= Jest naprawdę dobrym tancerzem.
= Nie przepada za wysokością. Nie ma fobii na tym punkcie, ale odczuwa wtedy dyskomfort.

Wybrana ranga: Avengers (Villain)

Na avatarze jest: Sebastian Stan

You get hurt, hurt 'em back. You get killed... walk it off.
 
 

Scarlet Witch 

No more...
Imię i nazwisko: Wanda Maximoff
Pseudonim: Scarlet Witch
Data urodzenia/Wiek: 1 grudzień 1987/26 lata
Zdolności: - manipulacja prawdopodobieństwem, tworzenie pól siłowych, teleportacja ludzi i przedmiotów, zdolność latania
GXRA 2015
GXRA 2017
Dołączyła: 21 Sty 2014
Posty: 1362
Wysłany: Nie 10 Maj, 2015 15:32   

Bucky ma niebieskie oczka. :-)
A po za tym to:

Uzupełnij profil, dopisz się do grupy (link pod logo) oraz załóż tematy w Kontaktach oraz w Komunikacji.

Strój na gale

 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9828
Wysłany: Pon 25 Sty, 2016 21:11   

Aktualizacja

Uzupełnij profil, dopisz się do grupy (link pod logo) oraz załóż tematy w Kontaktach oraz w Komunikacji.
 
 
 

Winter Soldier 

Imię i nazwisko: James Barnes
Pseudonim: Winter Soldier, Bucky
Data urodzenia/Wiek: 10 marca 1917 / 97 lat (fizycznie ok. 30 lat)
Zdolności: Profity wynikające z serum super-żołnierza, bioniczne ramię, wysokiej klasy przeszkolenie w posługiwaniu się bronią białą, palną oraz w walce wręcz.
Znaki szczególne: Proteza lewego ramienia.
Urazy: Utrata ręki, długotrwałe pranie mózgu.
GXRA 2017
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 254
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 23:09   

Karta jest już gotowa. Niemal całkowicie dostosowana do MCU.
Data urodzenia Bucky'ego pochodzi z jego karty ze sceny w "Avengers", która później została dołączona do boxa kolekcjonerskiego (daty w CA:WS są zbyt pomieszane), a jego wzrost z teczki WS.
  
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9828
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017 23:19   

Co do Programu Black Widow i Natashy, skonsultuj się najpierw z naszą forumową Wdową [najczęściej bywa na koncie Scarlet Witch] i dopytaj się, czy możesz to wstawić i czy w ogóle Twoja jej wersja wydarzeń się zgadzają.
 
 
 

Winter Soldier 

Imię i nazwisko: James Barnes
Pseudonim: Winter Soldier, Bucky
Data urodzenia/Wiek: 10 marca 1917 / 97 lat (fizycznie ok. 30 lat)
Zdolności: Profity wynikające z serum super-żołnierza, bioniczne ramię, wysokiej klasy przeszkolenie w posługiwaniu się bronią białą, palną oraz w walce wręcz.
Znaki szczególne: Proteza lewego ramienia.
Urazy: Utrata ręki, długotrwałe pranie mózgu.
GXRA 2017
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 254
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 09:41   

Wątek z Wdową był już na karcie, wspomniany nawet dwa razy, więc musiało już to zostać uzgodnione. Poza datą urodzenia (z '17 na '22), kolorem oczu, zmianą KGB na Hydrę i dodaniu mu umiejętności super-żołnierza, nie zmieniałam zbyt wiele w karcie. Można powiedzieć, że przepisałam ją na nowo, nie zmieniając zawartej w niej treści.
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9828
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 12:57   

W międzyczasie były zmiany wprowadzane, więc dla pewności sprawdź czy to uzgodnienie nadal obowiązuje.
 
 
 

Winter Soldier 

Imię i nazwisko: James Barnes
Pseudonim: Winter Soldier, Bucky
Data urodzenia/Wiek: 10 marca 1917 / 97 lat (fizycznie ok. 30 lat)
Zdolności: Profity wynikające z serum super-żołnierza, bioniczne ramię, wysokiej klasy przeszkolenie w posługiwaniu się bronią białą, palną oraz w walce wręcz.
Znaki szczególne: Proteza lewego ramienia.
Urazy: Utrata ręki, długotrwałe pranie mózgu.
GXRA 2017
Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 254
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 16:37   

Spytałam, wątek Programu BW i romansu wciąż obowiązuje.
 
 

Jane 

#TeamIronAmerica
Imię i nazwisko: Jane Weller
Data urodzenia/Wiek: 14.07.1988, 25 lat
Zdolności: Przejmowanie mocy przez krew, manipulacja molekularna, telekineza
GXRA 2017
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 9828
Wysłany: Pon 16 Sty, 2017 16:50   

Dopisz się do grupy Avengers (link pod logo).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 Jeden

X-Men RPG jest chronione prawami autorskimi - te dotyczące materiału źródłowego należą do Marvela, zaś reszta przynależy do graczy i Administracji forum.
Zabrania się kopiowania i modyfikowania jakiejkolwiek jego części bez zgody Administracji i użytkowników.
Forum jest przystosowane do przeglądarek Firefox, SeaMonkey, Opera, Comodo Dragon. Część emotikon dzięki CookiemagiK. Kod wysuwanego panelu by Luxter.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by XR TEAM for X-MEN RPG FORUM © 2007-2018